Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
reklama

Obywatel (czy) konsument. Spotkanie z Martą Sapałą.

Obywatel (czy) konsument. Spotkanie z Martą Sapałą.

reklama
📅 Data: niedziela, 31 maja 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Zapraszamy na kolejne spotkanie live z cyklu Klimat Non-Fiction w wersji online. Naszym gościem będzie Marta Sapała, autorka książek "Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków" oraz "Na marne". Spotkanie poprowadzi Dorota Borodaj, która porozmawia z Martą Sapałą m.in. o tym, czy pandemia zmieniła nasze nawyki i wpłynęła na nasze wybory konsumenckie.

Co objawia nam izolacja? Czy pandemia okaże się lekiem na wirus konsumpcji? A może minimalizm i oszczędność z przymusu nie mają szansy na stałe zagościć w naszym życiu? Spojrzymy też szerzej na napięcie, jakie od lat towarzyszy naszym wyborom konsumenckim – czy styl życia zero-waste i minimal to kolejne produkty oferowane nam przez producentów? Zastanowimy się, jak zmienić punkt ciężkości w pytaniach o indywidualną odpowiedzialność za planetę i położyć go raczej w miejscu, gdzie ze zbioru jednostek tworzą się grupy świadomych obywateli, a wartością staje się dobro wspólne.

Zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniu i zadawania pytań.
Transmisja odbędzie się na Facebookowym profilu >> link

Marta Sapała - dziennikarka freelancerka. Napisała kilka książek, m.in. "Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków" oraz "Na marne". Współpracowała z „Polityką” i „Zwierciadłem”. W swojej ostatniej książce "Na marne" bada temat marnowania żywności i naszych codziennych nawyków. W swoim zbiorze reportaży splata ludzkie portrety ze statystykami i opiniami ekspertów. Nie boi się również podawać w wątpliwość powtarzanych w mediach obiegowych opinii dotyczących marnotrawstwa.

Dorota Borodaj - reporterka, animatorka projektów społeczno-kulturalnych, współtwórczyni Towarzystwa Krajoznawczego Krajobraz. Publikowała m.in. w Magazynie Kontakt, Piśmie, Tygodniku Powszechnym, Dużym Formacie. Obecnie pracuje nad debiutancką książką reporterską.

Jeśli chcecie wesprzeć naszą Fundację, zapraszamy: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.