Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
reklama

Artystyczne związki | cykl spotkań online

Artystyczne związki | cykl spotkań online

reklama
📅 Data: wtorek, 26 maja 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online
   udostępnij tweetnij wykop
◼️ Doskonale wiemy, że motorem napędowym wielkiej sztuki bywają często wielkie uczucia. Zapraszamy na nowy cykl wykładów prezentujących historie polskich artystycznych par – zarówno tworzących związki niezwykle burzliwe, jak i sielankowo zgodne. Kim była wielka muza Malczewskiego? Czy w życiu Witkacego była „ta jedyna”? Jakie były losy małżeństwa ekscentrycznej Zofii Stryjeńskiej? Czy Kobro i Strzemiński, doskonale rozumiejący się na polu sztuki, tworzyli udaną parę w życiu prywatnym? Nasza rodzima historia sztuki pełna jest fascynujących „podwójnych biografii”, które tylko czekają na odkrycie!

➡️ Spotkania odbywają się na platformie Microsoft Teams. Uczestnictwo jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich.
❗️ Uwaga: liczba miejsc ograniczona do 250. Decyduje kolejność wejść.

⚠️ Najbliższe spotkanie:
26 maja (wtorek), 19:00 - “Jacek Malczewski i Maria Balowa”
Spotkanie online ➡️ link

Jacek Malczewski i pani Balowa:
Uważny obserwator dostrzeże, że muzy, chimery i mityczne postacie pojawiające się na obrazach Jacka Malczewskiego często mają twarz tej samej kobiety. Maria Balowa, osoba niezwykle inteligentna, o smukłej sylwetce i kasztanowych włosach, stała się wielką inspiracją artysty. Choć dzieliła ich znaczna różnica wieku, zauroczenie było niezwykle silne i wzajemne. Malczewski nazywał Marię Balową "Afrodytą swojego życia". Jaki wpływ miała pani Balowa na twórczość malarza? Czy była tylko modelką, czy może miała realny wpływ na podejmowane przez Malczewskiego działania?

◼️ Prowadzące:

Magda Kąkolewska: prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii, dyrektorka ds. Art Brandingu w STU ERGO Hestia SA. Absolwentka prawa i historii sztuki. Edukatorka i wykładowczyni. W latach 2013-19 organizatorka 49 wystaw sztuki młodych twórców w ramach Fundacji APH. Poprzez swoje działania upowszechnia ideę edukacji przez sztukę w środowiskach biznesowych oraz wspiera młode talenty, które debiutują w świecie sztuki.

Maja Wolniewska: historyczka sztuki, kuratorka, krytyczka. Przez kilka lat współpracowała z Domem Aukcyjnym Desa Unicum, pomagając w budowaniu kolekcji i świadcząc usługi z zakresu doradztwa inwestycyjnego. Od 2019 roku związana z Fundacją Artystyczna Podróż Hestii, gdzie odpowiada przede wszystkim za harmonogram wystawienniczy w Pawilonie Sztuki ERGO Hestii i program art brandingowy Fundacji.

Anna Palacz: historyczka sztuki, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Współpracowała z takimi instytucjami, jak Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie czy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Przez dwa lata specjalistka w Dziale Merytorycznym Domu Aukcyjnego Libra. Od 2019 roku współpracuje z Fundacją Artystyczna Podróż Hestii.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.