Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” + rozmowa z Krystyną Jandą

„Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” + rozmowa z Krystyną Jandą
📅 Data: czwartek, 28 maja 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Gościem pierwszego odcinka w ramach cyklu „1 sierpnia o północy - rozmowy z reżyserami teatralnymi” będzie Krystyna Janda, która w 2014 roku przygotowała przedstawienie na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Spektakl „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego” oparty na pamiętniku Mirona Białoszewskiego przybrał formę oratorium a muzykę skomponował Jerzy Satanowski. Krystyna Janda nie tylko przygotowała adaptację utworu i wyreżyserowała dzieło, ale również przyjęła rolę narratora. Na scenie towarzyszył jej chór oraz muzycy. Widowisko oparte na muzyce i świetle ściskało za gardło nie tylko widzów, ale i samą Krystynę Jandę, o czym reżyserka opowiada w naszej rozmowie.

Rozmowa i spektakl zostaną wyemitowane na fanpage’u Muzeum Powstania Warszawskiego w czwartek (28.05) o godz. 20.00 >> link

---

Cykl „1 sierpnia o północy - rozmowy z reżyserami teatralnymi” zainicjowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego ma na celu przypomnienie internautom spektakli teatralnych, które najlepsi polscy reżyserzy przygotowali z okazji kolejnych rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego.

Kiedy w 2004 r. powstało Muzeum Powstania Warszawskiego, nikt nie przypuszczał, że stanie się ono letnią sceną teatralną Warszawy. Tymczasem od 2006 r. – poprzez współpracę z reżyserami i wystawianie spektakli – muzeum upamiętnia Powstanie Warszawskie i jego bohaterów.

Dziś z dumą podkreślamy, że z muzeum współpracowali najważniejsi polscy reżyserzy. Ich spektakle były szeroko dyskutowane przez środowisko a premiery, które odbywają się o północy z 1 na 2 sierpnia, wpisały się na stałe w kulturalny kalendarz stolicy – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Reżyserzy w swoich spektaklach odnosili się bezpośrednio do wydarzeń roku 1944 lub snuli uniwersalne historie o wojnie, władzy, czy konflikcie. Sięgali do klasycznych tekstów lub tworzyli autorskie scenariusze. Powstało 14 wyjątkowych przedstawień. W ramach cyklu porozmawiamy z wybranymi reżyserami, jak na przykład: Agatą Dudą-Gracz, Agnieszką Glińską, Krystyną Jandą, Natalią Korczakowską, Agnieszką Korytkowską, Iwanem Wyrypajewem, czy Michałem Zadarą, wspominając pracę w tym wyjątkowym miejscu.

Rozmowom towarzyszyć będą pokazy wybranych obchodowych spektakli.

Wszystkie materiały będą publikowane na fanpage’u Muzeum Powstania Warszawskiego >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧