Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sztuka i nauka dla klimatu

Sztuka i nauka dla klimatu
📅 Data: wtorek, 16 czerwca 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza środowisko edukacyjne pod koniec roku szkolnego na zdalne warsztaty odnoszące się do wystawy „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”.

Prowadzenie: Małgorzata Minchberg
Zapisy na stronie >> link

Opisując kim jesteśmy, skąd czerpiemy, co robimy, jakie jest nasze miejsce w świecie niezaprzeczalnie plasujemy siebie w kontekście kulturowym. Dokonując redefinicji tych zagadnień rozumiemy, że coś należałoby zmienić. Jeszcze niedawno działanie i zmysłowe doświadczanie urealniało bycie na świecie, a dziś to poczucie destabilizuje się, bo trudno jest odwoływać się do świata, jaki znamy. Przez zmieniające się realia klimatyczne, polityczne, społeczne, naukowe świat staje się coraz bardziej obcy. Jeszcze niedawno fundament przynależności kulturowej wydawał się stabilny, dziś zawodzi. Czas zobaczyć siebie i świat w innym kontekście, w globalnym polu środowiska naturalnego.

Blisko 60 artystów dzieli się z nami swoimi obserwacjami i wizualizacjami przemian zachodzących na kuli ziemskiej, którym trudno już zaprzeczać. Co robić? Jak żyć? Czy mamy jeszcze szansę, by ocalić świat? Pierwszym stopniem na drodze odwrócenia zmian klimatycznych jest uznanie tego faktu. Jak o tym rozmawiać z uczniami, skoro obecna podstawa programowa nie ujmuje tego tematu? Naukowcy przedstawiają swoje badania, artyści inspirują się nimi i używają w twórczości. Warto wykorzystać ich doświadczenia w procesach edukacji. Jak to robić?

Ponieważ nie możemy spotkać się w przestrzeni wystawy, to zdalnie spróbujemy poprowadzić symulację pracy jak z grupą dzieci czy młodzieży. Zastanowimy się, jak dane naukowe i rzeczywiste wydarzenia wykorzystać w twórczy sposób w procesie nauczania. Poszukamy ścieżek dydaktycznych w odniesieniu do zgromadzonych prac. Doświadczymy, jak zastosować twórcze metody zgodnie z najnowszymi trendami konektywnej pedagogiki i potrzebami współczesnego ucznia. Przekonamy się, że łączenie twórczości artystycznej z dziedzinami nauki służy procesom nabywania wiedzy i holistycznemu rozwoju uczniów.

Zapraszamy nauczycieli, nauczycielki, edukatorów, edukatorki, animatorów, animatorki kultury do trzyetapowego kontaktu. Na wstępie wszystkie zgłoszone osoby zostaną mailowo poprowadzone przez strony wirtualnej wystawy. Następnie spotkamy się na platformie zoom.us, aby porozmawiać i podejść od praktycznej strony do procesu edukacji i zmierzymy się z możliwymi zadaniami. Na zakończenie uczestnicy otrzymają materiał poglądowy o edukowaniu przez sztukę, który podsumuje nasze rozważania o wykorzystaniu zasobów muzealnych w pracy edukacyjnej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę