Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Życie po końcu świata #5 - gościni: prof. Ewa Bińczyk

Życie po końcu świata #5 - gościni: prof. Ewa Bińczyk
📅 Data: wtorek, 09 czerwca 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ŻYCIE PO KOŃCU ŚWIATA. GRUPA CZYTELNICZA #5 – gościni: prof. Ewa Bińczyk
09.06.2020 godz. 18:00
Spotkanie onlineza pośrednictwem aplikacji Zoom: link
Meeting ID: 845 7171 0018

W ramach działalności otwartej grupy czytelniczej "Życie po końcu świata" budujemy i rozwijamy wspólną bazę teoretyczną pomocną w myśleniu i dyskutowaniu o katastrofie klimatycznej. Spotkania mają formę warsztatów z tekstami, w czasie których analizujemy przyczyny, skutki i przebieg planetarnej zmiany w kontekście działań artystycznych, dźwięku, geopolityki, myśli ekologicznej, etyki, estetyki, filozofii, ekonomii oraz propozycji możliwych działań. Efekt pierwszego półrocza naszych spotkań opublikujemy w trzecim numerze magazynu towarzyszącego wystawie “Wiek Półcienia”. Grupę czytelniczą organizują Jakub Depczyński i Bogna Stefańska.

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemiologicznego oraz zawieszeniem funkcjonowania instytucji kultury działalność grupy czytelniczej przenosimy do sieci. W najbliższym czasie zajęcia w ramach "Życia po końcu świata" będą odbywać się poprzez aplikację Zoom.

Piąte spotkanie grupy poprowadzimy wspólnie ze znakomitą gościnią – profesor Ewą Bińczyk, filozofką zaangażowaną w refleksję nad środowiskiem, Antropocenem i katastrofą klimatyczną, autorką kluczowej dla tego obszaru badawczego książki „Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu”. W trakcie zajęć omówimy jeden z najnowszych tekstów prof. Bińczyk, poświęcony zagadnieniu ekologizowania światowych gospodarek i nauk ekonomicznych. Wspólnie zastanowimy się nad tym skąd wzięły się dominujące dogmaty ekonomiczne i gospodarcze, jaki świat wytwarzają oraz jak wpływają na katastrofą klimatyczną. Porozmawiamy też o koncepcjach alternatywnych wobec business as usual [biznes jak zwykle], które postulują „klimatyczną korektę” naszego sposobu gospodarowania planetą, takich jak nowy zielony ład, degrowth [postwzrost] czy doughnut economics [ekonomia donata].

Osoby zainteresowane dostępem do tekstu prosimy o kontakt na adres email jakub.depczynski@do.artmuseum.pl lub bogna.stefanska@do.artmuseum.pl.

Spotkania grupy czytelniczej są prowadzone w języku polskim i są tłumaczone na PJM. W razie pytań odnośnie tłumaczenia prosimy o kontakt na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl.

Wszelkie pytania dot. organizacji grupy, przebiegu zajęć, obsługi aplikacji Zoom, kolejnych lektur itp. również prosimy również kierować bezpośrednio do organizatorek na adres email jakub.depczynski@do.artmuseum.pl lub bogna.stefanska@do.artmuseum.pl

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę