Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Czytelnia POLIN online | prof. Jan Grabowski

Czytelnia POLIN online | prof. Jan Grabowski

reklama
📅 Data: wtorek, 09 czerwca 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
Gościem kolejnego spotkania w cyklu Czytelnia POLIN w świecie wirtualnym będzie prof. Jan Grabowski, autor wydanej w marcu br. książki "Na posterunku. Udział polskiej policji granatowej i kryminalnej w zagładzie Żydów". Rozmowę z autorem poprowadzi dr Krzysztof Persak z Muzeum POLIN.

"Historia granatowej policji nie jest tematem zamkniętym i oswojonym. Wręcz przeciwnie, okupacyjne losy policjantów wracają dziś jako jeden z elementów walki o pamięć i mity historyczne, na których zasadza się polska polityka historyczna. Jest rzeczą charakterystyczną, że przestępstwa popełnione przez granatowych policjantów na innych Polakach nie wzbudzają już takich emocji – to w końcu, jak można sądzić, nasze „wewnętrzne sprawy”, które wyłącznie nas samych obchodzą. Zupełnie inaczej jest w wypadku historii Zagłady – jedynej części polskiej historii, która ma uniwersalne znaczenie i która wzbudza zainteresowanie na całym świecie." – pisze profesor Jan Grabowski.

Transmisja odbędzie się na Facebookowym profilu >> link

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne.

Jan Grabowski - historyk specjalizujący się w badaniach nad Holocaustem, profesor na Uniwersytecie Ottawy, współzałożyciel Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. W swojej pracy podejmuje m.in. temat roli Polaków w Zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej.

Krzysztof Persak - historyk, doktor nauk humanistycznych, badacz dziejów najnowszych Polski. Pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN, jest również pracownikiem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.