Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

"FOUR LEGS GOOD TWO LEGS BAD?" - malarstwo Marii Jagłowskiej i rzeźba ceramiczna Moniki Zadurskiej-Bielak i Tomasza Bielaka

"FOUR LEGS GOOD TWO LEGS BAD?" - malarstwo Marii Jagłowskiej i rzeźba ceramiczna Moniki Zadurskiej-Bielak i Tomasza Bielaka

reklama
📅 Data: środa, 01 lipca 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Piękna 62/64, Galeria Sztuki Współczesnej 101 Projekt (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
1-8 lipca w Galerii Sztuki Współczesnej 101 Projekt przy ul. Pięknej 62/64 odbędzie się wystawa "FOUR LEGS GOOD TWO LEGS BAD?", przedstawiająca malarstwo Marii Jagłowskiej  i rzeźbę ceramiczną Moniki Zadurskiej-Bielak i Tomasza Bielaka.

Maria Jagłowska - absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2018 roku obroniła dyplom za specjalizacją tkanina artystyczna. Uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Finalistka Przeglądu Młodej Sztuki “Świeża krew” 2018, Przeglądu Młodej Sztuki “Promocje” 2018, Nagrody Artystycznej Siemensa 2019, czy I Triennale Malarstwa Studenckiego 2019 BWA RZESZÓW.
"W swoich pracach najwięcej inspiracji czerpię z natury, otaczającego mnie świata oraz zwierząt, które zwykle są głównym tematem moich obrazów. Żywe kolory, zabawa liniami, konstruowanie banalnych, florystycznych motywów, zniekształcone formy zwierzęce, pojawiające się w pracach malarskich, stanowią powrót wspomnieniami do dziecięcych, beztroskich bazgrołów, bezmyślnego prowadzenia linii, uderzania plamami kolorów, po prostu zabawą, dzięki której otaczający mnie świat chwilowo przestaje istnieć i sprawia, że czuję się wolna."

Monika Zadurska-Bielak - absolwentka Wydziału Rzeźby gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Franciszka Duszeńki. Mieszka i pracuje w Lublinie. Zajmuje się rzeźbą, prowadzi warsztaty ceramiczno-plastyczne. Tworzy formy artystyczne oraz użytkowe. W 2011 roku założyła własną pracownię (Potok Pracownia Plastyczna), gdzie organizuje warsztaty ceramiczne i plastyczne dla dzieci i dorosłych. Od 2012 roku specjalizuje się w technologii odlewów silikonowych, którą wykorzystuje do tworzenia realistycznych figur. Wykonywała elementy scenografii do wystaw w wielu ośrodkach muzealnych w Polsce m.in. w Warszawie, Lublinie i Białymstoku.

Tomasz Bielak - urodzony w Lublinie w 1967 r. W roku 1994 uzyskał dyplom gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Realizował instalacje, grafikę prasową, wielkoformatowe murale oraz rzeźbę i malarstwo. We wszystkich tych dziedzinach poza warsztatem najważniejszy jest dla niego przekaz dzieła, zawarty w nim komunikat. Wyznając zasadę „jeśli nie masz nic do powiedzenia – milcz (nie twórz)”, odrzuca czysto estetyczny charakter sztuki, a nią samą, swój indywidualny rozwój oraz zaangażowanie w życie kulturalne i społeczne rozumie jako JEDNOŚĆ. Swoje prace pokazywał na wielu zbiorowych i indywidualnych wystawach w kraju i za granicą. Obecnie po 20 latach życia w Gdańsku mieszka i pracuje w rodzinnym Lublinie.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.