Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spacer literacki po Mariensztacie i Powiślu

Spacer literacki po Mariensztacie i Powiślu

reklama
📅 Data: sobota, 04 lipca 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Mariensztacki (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Szanowni Państwo – lato sprzyja spacerom, więc zapraszamy na kolejną literacką wędrówkę. Tym razem przejdziemy przez Mariensztat i północną część Powiśla (od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Poniatowskiego).

Będzie o tym kto opiewał „małe mieszkanko na Mariensztacie”, kto jadał flaki „Pod Retmanem”, gdzie grasował Felek Zdankiewicz, skąd wzięło się Powiśle w „Lalce” i komu odbił żonę Czesław Miłosz. Sprawdzimy gdzie mieszkała Iłłakowiczówna a gdzie Czechowicz. Opowiemy też gdzie rodziły się opowieści o „Towarzyszu Szmaciaku” i gdzie mieszkał Kamil Kurant. Zakończymy zaś dramatyczną historią o śmierci Jerzego Szaniawskiego. Jak zwykle nie zabraknie bardziej i mniej znanych nazwisk, tytułów książek i, przede wszystkim, opowieści, cytatów, anegdot.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, wprowadzamy nowe zasady, a mianowicie zapisy i limit 25 osób na jednym spacerze. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo ( spacery@salonliteracki.pl ) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 4 lipca 2020 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. na Rynku Marienszackim (przy fontannie). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.