Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

On-line Adio Qerida – Koncert pieśni sefardyjskich

On-line Adio Qerida – Koncert pieśni sefardyjskich

reklama
📅 Data: wtorek, 07 lipca 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Zapraszamy na ADIO QUERIDA – Wieczór pieśni sefardyjskich!

Transmisja odbędzie się na Facebookowym profilu >> link
Wydarzenie będzie dostępne przez 24h do 14.07.

Wykonawcy: Anna Riveiro: śpiew, gitara, wybór utworów i scenariusz koncertu; Michał Pindakiewicz: gitara, aranżacje utworów

Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski. Wywodzi się z Hiszpanii, czyli Sefarad, jak nazywano ją po hebrajsku. Wyboru pieśni do programu: ADIO QUERIDA dokonała wokalistka Anna Riveiro uważana za mistrzynię pieśni sefardyjskich i nazywana „polskim głosem Sefarad” („La voz polaca de Sefarad” – eSefarad.com).

Anna Riveiro, „obdarzona głosem o ciepłej, południowej barwie”, przekazuje słuchaczom bogactwo ukrytych w pieśniach emocji, zaś aranżacje pieśni sefardyjskich na dwie gitary przywołują związki tej muzyki z kulturą Hiszpanii. Pieśni zabrzmią z towarzyszeniem jednej i dwóch gitar. Ciepły, zmysłowy głos solistki wspaniale rymuje się z wirtuozowską grą gitarzysty a tematem przewodnim koncertu jest miłość…

Program ADIO QUERIDA prezentowany był m.in. w Meksyku na festiwalach muzyki dawnej i muzyki świata: XIX FESTIVAL DEL ORGANO BARROCO i FESTIVAL SAN MIGUEL CANTADOR.

Anna Riveiro – charyzmatyczna wokalistka, kantorka, trenerka głosu, gitarzystka, producentka muzyczna. Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów – Muzykę Świata (World Music). W swojej twórczości jest ambasadorką wielokulturowości. Szczególne miejsce w jej repertuarze ma muzyka żydowska a zwłaszcza sefardyjska. Jej interpretacje pieśni sefardyjskich uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącym języków zagrożonych wymarciem.
Stale koncertuje w Polsce i na świecie. Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech. Artystka wykonuje również pieśni jidisz oraz pieśni hebrajskie, w tym liturgiczne (śpiewa też jako kantorka). Jej poszukiwania twórcze kierują się także od lat ku muzyce dawnej i tradycyjnej związanej z kulturą Hiszpanii, Portugalii, Francji i Polski.
Nagrywała dla Radia i Telewizji. Dokonała też wielu nagrań fonograficznych, w tym 7 płyt solowych m.in z pieśniami sefardyjskimi nagranymi z różnym instrumentarium i w odmiennych stylach. Obok działalności koncertowej prowadzi kursy i warsztaty wokalne w Polsce i na świecie a także lekcje śpiewu „online” w ramach: ANNA RIVEIRO VOCAL MASTER CLASSES.
Więcej o twórczości Anny Riveiro: link

Michał Pindakiewicz
Gitarzysta klasyczny o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i laureat międzynarodowych konkursów gitarowych. Współpracował z m. in. Filharmonią Narodową i Teatrem Wielkim w Warszawie, Polską Orkiestrą Radiową, Teatrem Buffo, Teatrem Roma. Koncertował na wielu scenach w Polsce oraz m. in. w Czechach, Niemczech, Hiszpanii i Meksyku. Występuje z wieloma zespołami oraz muzykami klasycznymi, jazzowymi i folkowymi.
Klipy artysty, które warto obejrzeć:
Los bilbilicos: link
Avrix mi galanica: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.