Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wykład dr. Olafa Kwapisa - Starożytny dom towarowy, czyli Hale Trajana

Wykład dr. Olafa Kwapisa - Starożytny dom towarowy, czyli Hale Trajana

reklama
📅 Data: czwartek, 09 lipca 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Elektrownia Powiśle, Elektryczna 2 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Zapraszamy do Elektrowni Powiśle na cykl wykładów dr. Olafa Kwapisa, które są poświęcone problematyce związków handlu i sztuki, dzięki którym powstały i rozkwitły najwspanialsze centra europejskich miast.

Handel i nierozerwalnie związany z nim, wspomagający także sztukę pieniądz, a w konsekwencji oparty na nim kapitał jako zaplecze mecenatu i fundacji, doprowadziły do stworzenia pereł architektonicznych i artystycznych. Motywacjom, mechanizmom i skutkom ich powstania przyglądać się będziemy poprzez opowieść o wybranych obiektach od starożytności po współczesność.

❗️Wykłady są bezpłatne i odbywają się w Elektrowni Powiśle (The Market poziom -1)❗️

Dr Olaf Kwapis:
historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Universita di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Autor monografii: Do Rzymu! Sztuka i Wielkie Jubileusze (1300-1575), Warszawa: Wydawnictwo IBL PAN, 2014.

👉🏻 Czwartek, 9 lipca - Starożytny dom towarowy, czyli Hale Trajana

OPIS:
Wiek pięciu dobrych cesarzy był czasem wielkich inwestycji w stolicy imperium rzymskiego. Zdobyte w wojach dackich złoto dotarło do Rzymu w czasach Trajana. Cesarz wzniósł za nie największe forum, które zaprojektował Apollodoros z Damaszku. Nawet po stuleciach, już jako ruina, obiekty te zachwycają swoją skalą, funkcjonalnością, jakością wykonania, a także społecznie istotną funkcją edukacyjną. Dlatego nietrudno wyobrazić sobie pierwotną użyteczność bazyliki, krużganków, biblioteki, kolumny Trajana oraz najbogatszego i największego domu towarowego starożytności, jakim były Hale Trajana. Podczas wykładu przyjrzymy się historii epoki, niezwykłej sztuce i przekazom literackim epoki.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.