Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dzień Architektury z Zodiakiem

Dzień Architektury z Zodiakiem
📅 Data: niedziela, 05 lipca 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Trudne mamy czasy, ale chcemy się nareszcie z Wami spotkać! 1 lipca wypada Światowy Dzień Architektury, a nam z tej okazji... wypada poświętować. Powszechnie jednak wiadomo, że lepiej świętować w weekendy, dlatego zapraszamy Was do Zodiaku w niedzielę 5 lipca. Tego dnia wszystkie wydarzenia odbywać się będą na placu przed pawilonem. O zasadach obowiązujących podczas wydarzeń przeczytacie poniżej.

-----
13:00, 14:00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Przekrój kino! po wystawie Przekrój kino! Wystawa o architekturze kin warszawskich!

Opowieść rozpoczniemy od kina Atlantic, które w tym roku, jako najstarsze, nieprzerwanie działające kino Warszawy, obchodzi swoje dziewięćdziesięciolecie. Poznamy również historię Iluzjonu oraz jego licznych warszawskich „sióstr”, a także wspomnimy wnętrza nieistniejącej już Skarpy. Spojrzymy także w stronę multipleksów, dowiemy się kto mógł spać za ekranem, które warszawskie neony były najpiękniejsze oraz jaki jest związek pomiędzy zoo a chodzeniem do kina.

ZAPISY
13:00 - link
14:00 - link

-----
15:00-17:00 – Warszawa Piżamorama

Zapraszamy na rodzinne warsztaty z Wydawnictwo WYtwórnia zainspirowane książką Warszawa Piżamorama, która swoją premierę miała w maju tego roku. Tak jak jej główny bohater, będziemy patrzeć na Warszawę przez pryzmat pasiastej piżamy! To będzie okazja by rodzinnie stworzyć ulubione warszawskie obiekty i wzorem Piżamoramy wprawić je w ruch. Czy to będzie wakacyjna plaża nad Wisłą? A może mieniący się kolorami Pałac Kultury i Nauki Warszawa?

Na warsztaty obowiązują zapisy >> link

-----
18:00 – Odbudowa Warszawy - miasto z przedwojennych marzeń - wykład Grzegorza Piątka

Symbolem odbudowy Warszawy jest starannie zrekonstruowane Stare Miasto, ale w procesie tym nie chodziło o to, by przywrócić stan sprzed wojny. Zniszczenia i odbudowa stały się pretekstem do głębokiej modernizacji stolicy. Kim byli ludzie odpowiedzialni za planowanie Warszawy? Do jakiego stopnia wizja odbudowy była wyrazem przedwojennych marzeń i kompleksów, a na ile została zainspirowana przez komunistyczne władze? Jaka była koncepcja lepszego miasta i jak wpływa na nasze życie teraz?

Grzegorz Piątek (ur. 1980) - krytyk architektury, publicysta, pisarz, z wykształcenia architekt. Ostatnio opublikował książkę „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”, za poprzednią „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego” (2016) otrzymał Nagrodę Literacką m.st. Warszawy.

-----

Abyśmy wspólne i bez obaw mogli świętować Dzień Architektury, prosimy o stosowanie się do zasad związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.
1) Podczas warsztatów rodziny pracować będą w wyznaczonych przez organizatorów miejscach, aby zachować dystans min. 2 metrów od innych uczestników warsztatów.
2) W trakcie wykładu możliwe będzie zajęcie miejsc tylko na wyznaczonych przez organizatorów leżakach.
3) Uczestnicy warsztatów oraz wykładu, o ile znajdują się na placu, zobowiązani są do noszenia maseczek lub zachowania odległości min. 2 metrów od osób niewchodzących w skład ich gospodarstwa domowego. Aby wejść do budynku należy obowiązkowo zasłonić nos i usta.
4) Po przybyciu na wydarzenie oraz przed zwiedzaniem wystawy należy obowiązkowo zdezynfekować ręce. Środki do dezynfekcji będą znajdować się na terenie wydarzenia.
5) Do uczestnictwa w wydarzeniach dopuszczone zostaną tylko osoby niewykazujące objawów choroby: gorączka, kaszel, duszności.
6) Aby wziąć udział w warsztatach uczestnicy będą musieli podpisać oświadczenie o stanie zdrowia.
7) Przed warsztatami uczestnicy zostaną spytani o zgodę na upublicznianie ich wizerunku w formie zdjęć.
8) Zalecamy zaopatrzyć się w wodę, nakrycie głowy oraz krem z filtrem SPF.
9) Organizator może odwołać wydarzenie, jeśli pogoda uniemożliwi jego organizację i zobowiązuje się poinformować o tym uczestników najpóźniej w dniu wydarzenia.
10) Na parterze pawilonu może przebywać jednocześnie 15 osób, na poziomie -1 10 osób.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty wykład wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę