Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Części ciała. Doświadczenie obecności

Części ciała. Doświadczenie obecności

reklama
📅 Data: poniedziałek, 28 września 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
"Części ciała. Doświadczenie obecności" to seria czarno-białych zdjęć przedstawiających różne części ciała artystki na dużym zbliżeniu, każdorazowo opatrzonych komentarzem, dot. szeroko rozumianego zagadnienia obecności i nieobecności, będącym swoistego rodzaju medytacją. Projekt jest próbą zrozumienia swojej obecności "tu i teraz". Jest tworzony w duchu slow. Nowe zdjęcia będą się pojawiać w każdy poniedziałek o godz. 20.00. Autorka zakłada publikację premierowych fotografii przez trzy miesiące (lipiec, sierpień, wrzesień 2020), tak aby każdy tydzień poświęcić innej - często trudno identyfikowalnej na zdjęciach - części ciała.

Artystka o cyklu "Części ciała. Doświadczenie obecności":
W moim projekcie poprzez fotograficzną dokumentację kolejnych części ciała i ich literacki opis - chcę odczuć konkretne fragmenty swojej masy. Każdorazowo pochylając się nad inną częścią pragnę doświadczyć istoty fizyczności. Żeby doświadczenie było pełne konieczne jest, abym podzieliła się nim z innymi, aby moje ciało utrwalone na fotografii mogło spotkać się z okiem odbiorcy, który dzięki temu sam będzie mógł doświadczyć swojej obecności.
W tym dziwnym czasie pełna obecność, świadomość siebie, swojego ciała, swoich myśli, kontakt z otaczającą nas przestrzenią jest jedynym sposobem na zachowanie względnego spokoju. Dlatego zapraszam do kontemplacji i refleksji nad własnym ciałem!

Zapraszam do obserwacji mojego projektu na Instagramie >> link

Pomysłodawczyni i twórczyni projektu:
Monika Czajkowska ( link ) - reżyserka, kierowniczka produkcji i producentka, doktorantka Wydziału Reżyserii Filmowej PWSFTviT w Łodzi. Autorka m.in. spektaklu "Podejdź bliżej" oraz filmu "Chaos w mojej głowie, czyli historia kosmosu rozegrana w wynajmowanym mieszkaniu." Od kilku lat zgłębia zagadnienie (nie)obecności - ostatnio skupiając się głównie na jego cielesnym wymiarze.

Projekt jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)