Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

SysOps/DevOps Online MeetUp #15

SysOps/DevOps Online MeetUp #15

reklama
📅 Data: czwartek, 06 sierpnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
🔥 Zapraszamy na SysOps/DevOps Online MeetUp #15 🔥
📅 06.08.2020 godz. 15:00
💬 Sesja Q&A po każdej prelekcji ➡️ link

Harmonogram:
👨‍🏫 15:00 Prelekcja #1: "Blockchain 101 - co to jest rejestr rozproszony i do czego można go wykorzystać? ” - Aleksander Jabłoński i Łukasz Kirylak
👨‍🏫 16:00 Prelekcja #2: "SRE - omówienie tematu Site Reliability Engineering" - Maciej Jarosz

Transmisje oglądać możecie na:
➡️ YouTubie: link
➡️ fanpage’u SysOps/DevOps: link
➡️ stronie: link

-----

"Blockchain 101 - co to jest rejestr rozproszony i do czego można go wykorzystać? ” - Aleksander Jabłoński i Łukasz Kirylak

Hasło blockchain stało się ostatnio bardzo popularne. Większości z nas kojarzy się z cyfrową walutą, czyli Bitcoin’em. Jednak to rozwiązanie nie ogranicza się tylko do tego przeznaczenia. Ta technologia ma bardzo szerokie zastosowanie, o którym Aleksander Jabłoński i Łukasz Kirylak opowiedzą w trakcie pierwszej prelekcji. Dowiecie się również czym charakteryzuje się blockchain, z czego jest "zbudowany" oraz dlaczego jest bezpieczny.

Aleksander Jabłoński i Łukasz Kirylak - DevOpsi w firmie Indevops, wdrażają rozwiązania VMware do monitorowania i automatyzacji infrastruktury informatycznej. Razem mają już ponad 10 lat doświadczenia w IT. Ich pasją jest nauka nowych technologii oraz zgodnie z kulturą DevOps - dzielenie się zdobytą wiedzą z innymi. Prywatnie studiują dziennie informatykę na Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie realizują indywidualny tok studiów w kierunku blockchain oraz IoT.

-----

"SRE - omówienie tematu Site Reliability Engineering" - Maciej Jarosz

SRE, czyli Site Reliability Engineering, to podejście do rozwiązywania problemów operacyjnych oraz związanych z infrastrukturą. Swój początek wzięło w Google i od tamtej pory jest przez Google promowane. Głównym celem podejścia SRE jest wytworzenie niezawodnych i wysoce skalowalnych systemów oprogramowania. Podczas prelekcji Maciej Jarosz opowie o kilku aspektach podejścia SRE, takich jak pryncypia i praktyki SRE: koncepcje "Service Level Objective" oraz "Error budget" czy pojęcie "Toil", czyli powtarzalnej pracy manualnej oraz dążenie do redukcji tego rodzaju pracy. Dowiemy się również czym jest "Monitoring", "Observability" i "Service Level Indicators" oraz koncepcja "Anti Fragility". Maciej opowie również o modelach adaptacji podejścia SRE w organizacji.

Maciej Jarosz - w dużym skrócie zajmował się ITIL’em od strony gwarancji i utrzymania systemów państwowych, takich jak SRP, CEPIK, EPUAP. Pracował jako Scrum Master, a obecnie jest trenerem, Ambasadorem DevOps Institute oraz próbuje swoich sił w start-upowej grze.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.