Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Czy warto być sobą? Webinar - Tomasz Kot #2

Czy warto być sobą? Webinar - Tomasz Kot #2

reklama
📅 Data: sobota, 01 sierpnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Tytuł: Czy warto być sobą? – Webinarium psychoedukacyjne z Tomaszem Kotem
Miejsce: Facebook Partnerstwa „Dla Mokotowa!” Moje Sielce >> link
Data: sobota 1 sierpnia, g. 17:00

Czy warto być sobą?
Czym mi to grozi?
A co mogę zyskać?

Odpowiedzi na powyższe pytania będzie szukał Tomasz Kot podczas webinarium psychoedukacyjnego 1 sierpnia, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych ujęciem depresji jako problemu nie tylko medycznego, ale także życiowego. Będzie to czas dla osób, które same doświadczają depresji lub znają kogoś, kto jej doświadcza – zatem statystycznie już dla wszystkich. Ale będzie to także czas dla tych, którzy chcą zapoznać się z określoną perspektywą na życie, na sprawy podstawowe i codzienne, ponieważ depresja w ujęciu Tomasza Kota staje także postawą zajmowaną wobec świata.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części: w części pierwszej, wprowadzającej, Tomasz Kot przedstawi elementy autorskiego podejścia do depresji, w drugiej zaś zapraszamy Państwa do aktywnego udziału na czacie, zadawania pytań i komentowania oraz – jeśli odnajdziecie taką potrzebę – podzielenia się swoim doświadczeniem.

Dziś w Polsce na depresję choruje 1,5 miliona osób, na świecie 350 milionów. Depresja jest drugą najczęściej występującą chorobą. Zachorowalność na nią stale rośnie: WHO szacuje, że do 2030 roku będzie medycznym problemem numer jeden. Spośród osób chorujących 15% popełnia samobójstwo.

-----

– Niniejsze webinarium stanowić będzie kontynuację spotkania z Tomaszem Kotem pt. Czy naprawdę chcę kierować swoim życiem? (18 lipca, g. 17:00), link do wydarzenia: link
– Nagrania webinariów będą dostępne na stronie FB Moje Sielce Dolny Mokotów.
– Udział w webinariach nie wymaga rejestracji, żadne opłaty nie są pobierane, wystarczy wejść na facebookową stronę Moje Sielce Dolny Mokotów.
– Webinaria 18 lipca i 1 sierpnia stanowią kontynuację cyklu zdalnych spotkań z Tomaszem Kotem zapoczątkowanego 1 lipca wydarzeniem „Depresja – koniec czy początek?” dostępnym na FB pod linkiem: link

-----

Tomasz Kot
Koordynator mieszkań chronionych przy Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego w ramach programu deinstytucjonalizacji PO WER. Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi INTEGRACJA oraz Fundacji na Rzecz Życia Bez Depresji i Uzależnień VITRIOL. Autor „Dziwnej książki o depresji, zwykłej książki o życiu” (2015, 2019). W oparciu o doświadczenie własne prowadzi zajęcia z osobami uzależnionymi i depresantami. Zajmuje się także realizacją programów w zakresie budowy psychiatrii środowiskowej, profilaktyki zdrowia psychicznego, przeciwdziałania stygmatyzacji i wykluczeniu oraz podwójnej diagnozy (depresja i uzależnienie).
Link do „Dziwnej książki o depresji, zwykłej książki o życiu”: link

-----

„Depresja pod względem psychologicznym jest dojściem do kresu możliwości naszej ludzkiej walki z życiem. Racjonalny arsenał narzędzi do walki o większy perfekcjonizm, akceptacje otoczenia, wzmocnienie altruizmu, kontroli, przewidywalności... (tu jest miejsce, gdzie drogi czytelniku możesz dopisać swoje) już jest pusty. Musimy zniknąć, bo nie mamy czym się bronić. Jesteśmy pokonani i nic nie warci. (…) Celem farmakoterapii może być pozostanie tylko przy leczeniu farmakologicznym, czyli leczeniu objawów. Jest to podstawowa metoda dla osób, których depresja ma podłoże endogenne, lub możemy uznać, że jest to uzdatnienie do podjęcia terapii ukierunkowanej na wzmacnianie narzędzi do akceptacji rzeczywistości i naszego w niej uczestnictwa. Przestawiać się na współpracę ze światem, a nie na ciągłą walkę z nim i próby naprawiania”.
Fragment artykułu Tomasza Kota opublikowanego przez "Mokotów, co słychać?" - link [pdf, s. 4]: link

-----

Organizatorzy:
- Partnerstwo lokalne „Dla Mokotowa” Moje Sielce
- Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego
- Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi INTEGRACJA
- Fundacja na Rzecz Życia Bez Depresji VITRIOL

Działanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.