Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

PRASKi na Plażówce

PRASKi na Plażówce

reklama
📅 Data: piątek, 07 sierpnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, 🌊 nad Wisłą, Plażówka Saska, Wał Miedzeszyński 389 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Już w Piątek 7.08 na Plażówce Saska po raz pierwszy w tym sezonie zagości zespół Praski, który przeniesie Was w klimat dawnej Pragi. Niesamowite melodie i jeszcze ciekawsze teksty sprawią iż będzie to niezapomniany dzień na Plażówce.

Praski to autorski projekt literacko-muzyczny, którego celem jest wskrzeszenie warszawskiego folkloru. Muzycznie opiera się na miejskim folku, zaś w warstwie tekstowej na historiach (mniej lub bardziej prawdziwych), jakie mogły wydarzyć się w powojennej Warszawie.

Autorem zarówno muzyki, jak i tekstów jest Jacek Gałązka, rodowity Prażanin. Właśnie na teksty Praskiego warto zwrócić szczególną uwagę. Praskie historie opowiadające potoczystym językiem o barwnych bohaterach minionej epoki, podszyte są głębszą myślą, mają „drugie dno”.

Projekt ruszył 01.04.2019 (sic!) i od razu zyskał ogromne uznanie publiczności w stołecznych klubach. Koncerty Praskiego, płynnie przechodzące w tradycyjne warszawskie potańcówki, ściągają do klubów rzesze fanów w różnym przedziale wiekowym oraz wszelkiej narodowości, a wpadające w ucho przeboje jeszcze długo po koncercie pozostawały w umysłach i na ustach odbiorców.
Ubiegłe wakacje upłynęły pod znakiem potańcówek z Praskim na Ząbkowskiej i bawili się na nich zarówno młodzi, jak i starzy prażanie oraz turyści. Wielbiciele tanga, skocznej polki czy mrocznych prywatek elit intelektualnych wczesnego PRL-u poczują się w swoim żywiole. Odbiorcy nastawieni bardziej filozoficznie będą mieli okazję zadumać się nad sensem życia, a miłośnicy stołecznych historii kryminalnych poznają szczegóły wydarzeń z ulicy Brzeskiej, Ząbkowskiej czy Stalowej. Wszystko to Praski przekazuje niepowtarzalnym głosem, który na myśl przywodzi najznamienitszych bardów.
Podczas koncertów Praskiego starsza publiczność powraca do lat młodości, a młodsza z entuzjazmem czerpie doświadczenia zabaw w najlepszym, kulturalnym stylu lat powojennych.
Obecnie zespół pracuje nad ukończeniem pierwszej płyty.

wystąpią: Jacek Gałązka - gitara, wokal muzyka, teksty
Karol Podkul - akordeon

Wstęp wolny
Zapraszamy serdecznie!

Tańce jak najbardziej wskazane.

Plażówka Saska
Wał Miedzeszyński 389
start 18:00

[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą z reguły są uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.