Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piknik literacki dla dzieci - spotkanie trzecie

Piknik literacki dla dzieci - spotkanie trzecie
📅 Data: niedziela, 23 sierpnia 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Muzeum Władysława Broniewskiego, ul. Jarosława Dąbrowskiego 51 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wyobrażacie sobie lato bez zabawy w ogrodzie? A zabawę w ogrodzie bez pikniku? My też nie! Dlatego Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie już od sierpnia w ramach projektu „Ogród przez lato” proponujemy specjalną edycję znanego i lubianego Pikniku literackiego dla dzieci! W tym roku zabieramy Was w wyjątkową podróż literacką, w której kolejnymi przystankami będą gatunki literatury dziecięcej, m.in.: poezja, powieść, komiks i książka ilustracyjna.

Spotykamy się wyjątkowo w pięknej i bezpiecznej przestrzeni – w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego przy ul. Jarosława Dąbrowskiego na Starym Mokotowie w Warszawie.
W tym roku Piknik Literacki odbędzie się w trzy sierpniowe i jedną wrześniową niedzielę.
Trzecie spotkanie poświęcone będzie książce ilustracyjnej! Zapraszamy 23.08! Zapisy ruszyły!

-----

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy! Adres: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

W temacie maila prosimy podać nazwę warsztatu (lokomotywa, małpa, krowa, dong), na każdy warsztat należy się zapisywać osobno.

Na jeden warsztat zapisujemy max. 6 dzieci. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie na terenie ogrodu może przebywać max. 12 dzieci (niektóre warsztaty odbywają się równolegle). Jednemu dziecku może towarzyszyć max. 2 opiekunów.

Zapisanie się na warsztat jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu bezpieczeństwa. Prosimy zapoznać się z regulaminem: link

-----

PROGRAM SPOTKANIA TRZECIEGO –23 SIERPNIA:

godz. 12.00-14.00
„Gdzie jest tort” – The Tjong-Khinga, czyli – być jak Sherlock Holmes. Od obrazu do detektywistycznej narracji, wiek 4+, Marzena Turek-Gaś
Co się stało z tortem Państwa Psytulińskich skradzionym sprzed ich domu? Gdzie ukryły go dwie niesforne myszy w czarnych garniturkach? Wielka pogoń wszystkich zwierząt z lasu trwa, ale my, nurkując w wielowątkowość tej obrazkowej opowieści, zatrzymamy się na jednej wybranej planszy, by rozwinąć wszystkie potencjalnie istniejące w obrazie wątki. I z detektywistyczną lupą przy oku, przyjrzymy się: co wystaje zza drzewa? jaki ślad pozostał w mchu? czego wystraszyła się wiewiórka. Zatem pokusimy się o napisanie obrazem alternatywnej wersji tej wielopoziomowej – przekładanej niczym tort – zaskakującymi zwrotami akcji historii.
Zapisy: TORT

godz. 12.00-14.00
Czuję, więc tworzę – moc litery i obrazu. Jak działają na zmysły?, wiek 6+, Aleksandra Cieślak
Książka ilustracyjna to gatunek niebywale pojemny i może zainspirować do nieskończonej liczby szalonych działań. Bo uczy nas komunikacji na odwrót, abstrahowania pisma z ikonotekstu, w którym słowo istnieje tylko potencjalnie. Chcemy sprawdzić, na ile możliwy jest powrót do komunikacji bez języka, za pomocą gestów, rysunkowych plam i kresek, w oparciu o nasze emocje i intuicję. W ruchu, w artystycznej ekspresji poszukamy sposobów na bycie dla siebie miłym, na prawienie sobie komplementów, sprawdzimy moc pojedynczych liter.
Zapisy: MOC

godz. 14.00-15.30
Zoologia fantastyczna – jak stworzyć monotypiczą książkę ilustracyjną, wiek 6+, Dominika Raczkowska
Do stworzenia obrazkowej opowieści o wszystkich fantastycznych zwierzętach zainspiruje nas „Księga istot zmyślonych”, czyli krótki przewodnik po wybranych stworzeniach mitologicznych i literackich Jorge Luisa Borgesa. Jak wygląda małpa tuszowa, czym się różni sfinks egipski od greckiego? Wykreowany przez Ciebie gatunek może być prehistoryczny lub futurystyczny. Zatem odbędziemy również podróż w czasie: od wieku XVII, kiedy Giovanni Benedetto Castiglione pierwszy raz zastosował technikę monotypii po erę bioinżynierii. W monotypii zwanej techniką przypadku zdarzyć się może wszystko.
Zapisy: ZOO

godz. 14.00-15.30
Do zobaczenia na ulicy Czereśniowej! – warsztaty kolażu z recycklingu, wiek 5+, Joanna Kasztelaniec
W piknikowym ogrodzie pnie się ku niebu piękna czereśnia. Ulicy, którą wymyśliła Rotraut Susanne Berner próżno szukać gdziekolwiek w świecie, na jakiejkolwiek mapie. Dlatego pokusimy się o jej stworzenie w gigantycznym, kolażowym formacie. „Lato na ulicy Czereśniowej” to czas dojrzałych czereśni, smacznych lodów. Hanna łapie za kosiarkę, Halina potrzebuje nowej sukienki, a po mieście lata pingwin. Na placyku trwa wyprzedaż garażowa. Tego dobrego dnia nie zepsuje ani pożar na drodze, ani balonowa zguba. A czym skończy się nasze spotkanie? Odkrywaniem naszych osobistych historii i ekscytacją, że możemy się nimi dzielić w twórczym bałaganie wokół piknikowej czereśni.
Zapisy: KOLAŻ

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧