Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Refleksja i rozwój. Miasteczko Klimatyczne

Refleksja i rozwój. Miasteczko Klimatyczne
📅 Data: niedziela, 06 września 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Osiedle Jazdów (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🌊 W niedzielę 6 września zapraszamy wszystkich do miasteczka w centrum Warszawy, gdzie prowadzimy warsztaty, treningi i wykłady. Słuchamy koncertów. Opowiadamy o ruchu. Rozmawiamy.
W S T Ę P W O L N Y


❗️Scena przy Solatorium:

12:00 prof. Szymon Malinowski
Prof. dr hab. Szymon Malinowski - fizyk atmosfery, specjalista z zakresu fizyki chmur i opadów. Opowie nam o mitach klimatycznych. Czy faktycznie naukowcy nie są zgodni w sprawie globalnego ocieplenia? Czy klimat zmieniał się od zawsze, a w średniowieczu było cieplej niż dziś?

13:00 Bartosz Bielenia
Bartosz Bielenia - aktor i aktywista klimatyczny. Porozmawiamy z nim o sztuce i ratowaniu świata. Bartosz Bielenia dał się poznać całej Polsce i całemu światu jako odtwórca głównej roli w filmie Jana Komasy „Boże Ciało”. Zdecydował się wykorzystać swoją widoczność w mediach, aby rozpowszechnić idee Extinction Rebellion. Na pewno pamiętacie, kiedy odbierał nagrodę na festiwalu w Gdyni w koszulce z naszym logo.

14:00 Marcin Popkiewicz
Marcin Popkiewicz- fizyk, klimatolog i dziennikarz naukowy. Porozmawiamy z nim o transformacji energetycznej. Niewiele osób w Polsce robi tyle dla popularyzacji wiedzy o klimacie, co właśnie Marcin Popkiewicz. Jest redaktorem portali Ziemia na rozdrożu (link oraz Nauka o klimacie (link. Napisał dwa popularnonaukowe bestsellery: Świat na rozdrożu i Rewolucja energetyczna. Ale po co? oraz, wraz z Aleksandrą Kardaś i Szymonem Malinowskim książkę „Nauka o klimacie”.

15:00 Filip Springer
Filip Springer - reportażysta i pisarz. Porozmawiamy z nim o tym, jak mówić i pisać o katastrofie klimatycznej. Filip Springer dał się poznać całej Polsce jako reportażysta piszący o architekturze, przestrzeni miejskiej i wykluczeniu społecznym. Jest jednak także zaangażowany w informowanie o zmianach klimatu i ich skutkach dających się odczuć tu i teraz, między innymi w cyklu reportaży „Zmiana klimatu już tu jest”, który ukazywał się w Magazynie Pismo oraz w wywiadach. Założyciel szkoły Ekopeotyki przy Instytucie Reportażu w Warszawie.

16:00 prof. Monika Płatek
Prof. Monika Płatek - prawniczka i nauczycielka akademicka, a także aktywistka w zakresie edukacji prawnej. Prowadzi także autorską audycję w Halo Radio. Profesor od lat reaguje także na ruchy rządów w sprawach związanych z klimatem i jego zmianami. Po rozmowach na temat wyłączenia Polski z unijnego paktu o neutralności klimatycznej stwierdziła „Rząd przyczynia się do skrócenia nam życia”. Monika Płatek opowie nam o tym, dlaczego tak wielką wagę ma nieposłuszeństwo obywatelskie.


❗️Scena przy Kurniku:

11:00 – 12:30 Wojciech Eichelberger
Wojciech Eichelberger - psycholog i psychoterapeuta. Opowie nam o relacji człowieka z naturą.
Poza pracą terapeutyczną i popularyzacją psychologii, nasz gość znany jest także z krytyki społeczeństwa konsumpcyjnego. Zajmuje się również depresją klimatyczną.

13:00 Alina Pogoda
Alina Pogoda - inżynier górnictwa i geologii, magister inżynierii ekologicznej, specjalistka do spraw sprawiedliwej transformacji w Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. W czasie spotkania opowie nam o tym, dlaczego właśnie sprawiedliwej transformacji potrzebujemy.

14:00 dr hab. Urszula Zajączkowska
Dr hab. Urszula Zajączkowska - artystka i poetka, ale też botaniczka zajmującą się ruchami roślin. Porozmawiamy z nią o tym, jak język i literatura wpływają na postrzeganie katastrofy klimatycznej. Urszula Zajączkowska znana jest ze swoich wierszy, eseistycznej książki „Patyki, badyle” z czułością opowiadającej o ruchach roślin, a także ze współpracy z magazynami „Dwutygodnik” i „Przekrój”. Prowadzi stronę botanik.pl.

15:00- 16:30 Eko.Paulina Górska i Tomasz Morozgalski (generalnie.to)
Tomasz Morozgalski - aktywista miejski znanego na Instagramie jako generalnie.to oraz Paulinę Górską - blogerka promującą świadomy styl życia, związaną z ruchem less waste.
Wspólnie z nimi zastanowimy się nad różnymi aspektami popekologii. Paulina i Tomasz opowiedzą nam o uprzywilejowanej pozycji na rynku, greenwashingu, historii ruchu less waste, a także o ruchu BirthStrike.

🕵️Chcemy, aby nasze spotkania służyły wymianie myśli oraz rozwijaniu wiedzy, dlatego zachęcamy do aktywnego uczestniczenia i zadawania pytań.
Zanim wyjdziemy na ulicę, aby domagać się ogłoszenia Alarmu Klimatycznego dla Polski, zatrzymajmy się na chwilę i porozmawiajmy na temat zmian klimatu. Ruszmy do akcji bogatsi o wiedzę i nowe idee!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę