Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Ojciec emocjonalnie dostępny. Bezpłatne warsztaty dla ojców z Warszawy i okolic

Ojciec emocjonalnie dostępny.  Bezpłatne warsztaty dla ojców z Warszawy i okolic

reklama
📅 Data: wtorek, 06 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plaster Miodu. Ośrodek psychoterapii i wsparcia dla rodzin, Plac Konstytucji 6 m. 79 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
OJCIEC EMOCJONALNIE DOSTĘPNY.
Bezpłatne warsztaty dla ojców z Warszawy i okolic.

Wiesz, że inteligentny emocjonalnie ojciec nie boi się doświadczać emocji. Wiesz, że emocje są jak kontrolki na desce rozdzielczej samochodu. Dają przecież znać, co się dzieje w myślach, ciele i psychice, tak jak kontrolki w aucie informują kierowcę o tym, co się dzieje się z samochodem. Wpływają na ojcowskie zachowania w relacji z naszymi dziećmi. Mimo to, niekiedy zdarza się, że bagatelizujesz sygnały kontrolne, nie rozumiesz ich lub reagujesz w sposób wyniesiony z domu rodzinnego, który nie był pozbawiony zachowań agresywnych i przemocowych.

Czy wiesz dlaczego?

- Jeśli w kontakcie z dzieckiem zdarza Ci się nie rozumieć co się z tobą dzieje, nie potrafisz wyrażać własnych emocji i potrzeb w zgodzie ze sobą i w taki sposób, aby nie ranić i krzywdzić swoich dzieci,
- Jeśli nie jesteś pewien, jak radzisz sobie z odczuwaniem silnych emocji dzieci - skupiasz się tylko na poklepywaniu po plecach i powtarzaniu, że wszystko będzie dobrze, złościsz się, jesteś bezradny, gdy reagują nie tak, jak sobie wyobrażałeś i jednocześnie obwiniasz się albo czujesz wstyd, że nie potrafisz wejść w buty innych,
- Jeśli szukasz pozbawionych agresji i przemocy sposobów radzenia sobie z zachowaniami dziecka, których nie akceptujesz,
- Jeśli słyszysz od Twoich najbliższych (żony, partnerki, rodziców czy teściów), że Twoje zachowania wobec dzieci sprawiają, że nikt z Twojej rodziny nie czuje się z Tobą bezpiecznie,
- Jeśli myślisz, że potrzebujesz pomocy, aby być lepszym ojcem,
To zapraszam Cię na ten warsztat.

Co będzie się działo?

3 X P bez Przemocy, czyli…
Podoświadczasz. Poćwiczysz. Porozmawiasz. Spędzisz czas w ojcowskim gronie i przekonasz się, że nie tylko Ty mierzysz się z podobnymi trudnościami.

Wszystko po to, aby eliminować przemoc w Twoich relacjach z dziećmi.

Po tym warsztacie łatwiej będzie Ci rozumieć, co dzieje się z Tobą w w relacji z dzieckiem, odkrywać z czego dane zachowanie może wynikać i szukać sposobów na to jak sobie z nim radzić i jak pomóc dziecku skutecznie i bez agresji.

Nabędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące m. in. potrzeb dzieci, budowania bezpiecznej, bliskiej relacji, sposobów komunikacji, stawiania i respektowania granic bez przemocy. Będziesz mógł przyjrzeć się swoim problemom z dziećmi, zrozumieć, jakie są ich przyczyny, a także – w oparciu o analizę swoich postaw i strategii wychowawczych – uświadomisz sobie swój osobisty wkład w sytuację dziecka i relację z nim oraz wypracować konstruktywne sposoby relacji w rodzinie. Po tym warsztacie łatwiej będzie Ci określić swoją rolę jako rodzica w obliczu kryzysu, jaki jest uwikłanie (teraz lub w przeszłości) w przemoc domową skierowaną wobec dzieci.
Po prostu lepiej zrozumiesz siebie i innych.

Kiedy?
5 spotkań po 3 godziny
wtorki 18-21
6 X, 13 X, 20 X, 27 X, 3 XI

Gdzie?
Plaster Miodu ośrodek psychoterapii i wsparcia dla rodzin
Warszawa, Plac Konstytucji 6 m. 79
wejście od ul. Pięknej, III piętro (jest winda)

Zapisy do 30 IX 2020
matin.grudzien@gmail.com lub tel. 604 527 650

Prowadzący:
Marcin Grudzień – ojciec dwóch córek – Łucji (19 lat) i Jagody (5 lat), pracuje jako psychoterapeuta i trener z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Studiował w Studium Pomocy Psychologicznej Par w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz Szkole Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Obecnie w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Działa w Fundacji Masculinum. Dedykowane Mężczyznom. Badacz męskich ruchów społecznych, aktywny uczestnik męskich grup wsparcia. Wykładowca akademicki na Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Za ile?
ZA DARMO - PO PROSTU PRZYJDŹ I SKORZYSTAJ:)

Zadanie dofinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Mazowieckiego

foto: pixabay.com

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.