Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
Oglądaj: Brama Cafe, praski serial internetowy
reklama

Przekład przed korektą | Joanna Jurewicz

Przekład przed korektą | Joanna Jurewicz

reklama
📅 Data: niedziela, 25 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Nowa Księgarnia, Madalińskiego 10/16 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Przekład przed korektą to cykl spotkań w Nowej Księgarni w niedzielne popołudnia, podczas których tłumacze literatury przedstawią teksty, nad którymi właśnie skończyli pracować, a które jeszcze nie zdążyły trafić na księgarskie półki.

25.10, 16:00 | Joanna Jurewicz | Nowa Księgarnia

Joanna Jurewicz przeczyta fragmenty Rygwedy — zbioru hymnów poświęconych bogom, ułożonych w najstarszej formie sanskrytu. Rygweda należy do najstarszych zabytków literackich ludzkości i stanowi fundament cywilizacji indyjskiej.

Prof. dr. hab. Joanna Jurewicz — indolożka, lingwistka kognitywna i tłumaczka z sanskrytu i angielskiego (Katedra Azji Południowej Wydziału Orientalistycznego UW). W centrum jej zainteresowań leży filozoficzna myśl hinduska wyrażana w najstarszych indyjskich zabytkach literackich. Szczególnie interesują ją początki myślenia abstrakcyjnego, a także dziedziczenie pojęć i obrazów w trakcie kulturowego przekazu. Autorka dwóch tomów wierszy (Róża 2014, Kołowrót 2017).

---

Ze względu na obostrzenia sanitarne, ilość osób przebywających we Foyer Nowego Teatru, a zarazem na wydarzeniu, jest ograniczona. Prosimy zajmować miejsca siedzące – ilość przygotowanych miejsc jest równoznaczna z dopuszczalną ilością osób na wydarzeniu.

Przed wejściem do Foyer należy poddać się dezynfekcji oraz wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Płyny do dezynfekcji, jak i oświadczenia znajdują się przy wejściu, tam również będą znajdowały się osoby z obsługi służące pomocą w razie wątpliwości czy problemów. Pamiętajmy również o zachowywaniu dystansu od innych osób uczestniczących w wydarzeniu. Przez cały okres trwania wydarzenia obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Prosimy o przyjście na wydarzenie ze stosownym wyprzedzeniem pozwalającym na swobodne wypełnienie oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia oraz zajęcie miejsca.

Wspólnie twórzmy bezpieczną kulturę!

-----
Z uwagi na dynamicznie zmieniające się zasady i ograniczenia sugerujemy sprawdzić, czy organizator nie wprowadził zmian w wydarzeniu.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)