Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Geo-Zacisze. Odkryj nieznane historie Zacisza

Geo-Zacisze. Odkryj nieznane historie Zacisza

reklama
📅 Data: sobota, 17 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:30

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
ODKRYJ NIEZNANĄ HISTORIĘ ZACISZA
17 października 2020, sobota, godz. 10.30
Miejsce: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1
Zapisy: od 11 października 2020: współpraca@zacisze.waw.pl (w treści maila prosimy podać imię, nazwisko i nr telefonu). Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy miłośników geocachingu i gier terenowych na inaugurację gry Geo-Zacisze. Dowiesz się czym jest geocaching? Jak odnaleźć ukrytą w terenie skrytkę? A co najważniejsze zaprosimy Cię na spacer po Zaciszu śladami nieznanych historii i wspomnień. Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest zainstalowanie w swoim telefonie aplikacji geocachingowej.

W programie również:

Premiera książki „Zdarzyło się na Zaciszu” wyd. Fundacja im. Józefa Szewczyka.
Uwaga! Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma egzemplarz książki.
Wstęp do geocachingu. Czym jest? Jak odnaleźć ukrytą w terenie skrytkę?

Część I
Wprowadzenie uczestników w arkana gry terenowej. Przybliżenie historii geocachingu, przekazanie informacji dotyczących rodzajów/typów skrytek (wraz z prezentacją zdjęć konkretnych, najciekawszych ich przykładów), ich koniecznego wyposażenia, zapoznanie ze słownictwem (pochodzącym z języka angielskiego), przekazanie ważnych porad dotyczących bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania się podczas poszukiwań.

Część II
Poszukiwanie keszy ukrytych w terenie fizycznych pojemników, wyposażonych w logbook, pieczątkę i drewniaki okolicznościowe (w pojemnikach zwanych letterboxami). Poszukiwacze muszą mieć zainstalowaną w telefonie aplikację geocachingową.

Projekt „Geo-Zacisze” realizowany jest od lipca do października 2020 ze środków Funduszu Animacji Kultury.

***

Start gry poprzedziły spotkania sąsiedzkie w Domu Kultury Zacisze, bo Zacisze skrywa niejedną barwną historię. Zastanawialiśmy się, czy to prawda, że Folwark Zacisze był jednym z najnowocześniejszych gospodarstw warzywnych w Polsce, a Ciuchcia Marecka zatrzymywała się przy Domu Kultury Zacisze? Jaką rolę w życiu Obywatela G.C. pełniło to osiedle? Zachęcaliśmy nowych mieszkańców Zacisza, którzy chcieli poznać swoich sąsiadów i historie związane z tą okolicą, by włączyli się w prace nad projektem. Każdy mógł dołożyć ciekawe historie o Zaciszu, przynieść rodzinny album i zdjęcia z sąsiedztwa. Mógł realnie współtworzyć geocachingową ścieżkę spacerową.

Celem projektu „Geo-Zacisze” jest stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego na Zaciszu, a także integracja mieszkańców poprzez wspólne odkrywanie najbliższej okolicy. Geocaching w założeniu jest grą terenową polegającą na poszukiwaniu tzw. skrytek/keszy (ang. cache), w których ukryte są informacje.

Geocachingową ścieżkę spacerową będącą subiektywną drogą po miejscach ważnych i ciekawych przygotują mieszkańcy Zacisza. Wskażą oni ok. 15 lokalizacji do okeszowania. Część keszy może zawierać niespodzianki – archiwalne zdjęcia, okolicznościowe drewniaki oraz pieczątki, natomiast wszystkie będą opisane w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

Otwarcie ścieżki i wspólny spacer z przewodnikami Stowarzyszenia planowany jest na drugą połowę października 2020 roku. Po zakończeniu projektu każda osoba wyposażona w telefon z GPSem będzie mogła w dowolnym momencie przejść ten szklak samodzielnie, w gronie rodziny czy znajomych, niezależnie od organizowanych akcji.

Finansowanie: Fundusz Animacji Kultury.

Realizacja: Dom Kultury Zacisze, Stowarzyszenie Geocaching Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze oraz Urząd Dzielnicy Targówek

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)