Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
Oglądaj: Brama Cafe, praski serial internetowy
reklama

Życie rodzinne | Sukienka na zmianę

Życie rodzinne | Sukienka na zmianę

reklama
📅 Data: środa, 28 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA Wałbrzyska 3/5, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na inaugurację cyklu poświęconego kostiumowi w polskim filmie. ✂👗Sukienka na zmianę 👗✂ to spotkania wokół sztuki filmowej kostiumografii, podczas których porozmawiamy o tym, jak ubrania odbijały w polskim kinie relacje między klasami społecznymi, przedstawiały ambicje całych pokoleń, definiowały luksus, ośmieszały nuworyszowskie wyskoki i kreśliły horyzonty wyrafinowania. Szczególną uwagę poświęcimy bohaterkom, które zakasywały rękawy, by pracować na lepsze jutro, a barwną osobowością (i ubiorem) dokonywały estetycznych i obyczajowych rewolucji. O swojej pracy opowiedzą nam wybitne polskie kostiumografki, których wszechstronne umiejętności pozwalają kreować na ekranie pełne charakteru postaci i zapadające w pamięć kadry.

🎥 Życie rodzinne, reż. Krzysztof Zanussi, 1971, 89 min.

Życie rodzinne jest jednocześnie mocnym ekranowym debiutem zarówno Mai Komorowskiej, która rozstała się właśnie z teatrem Grotowskiego, jak i światowej sławy polskiej kostiumografki, Anny Biedrzyckiej-Sheppard, spod której ręki wyszły stroje, dodające postaci granej przez Maję Komorowską tak charakterystycznego rysu.

Film Zanussiego to, jak pisał Tadeusz Szczepański, „godny Viscontiego malowniczy obraz zepchniętej na ubocze i zapomnianej, bo oficjalnie wyklętej warstwy społecznej, czyli przedwojennego mieszczaństwa”. Opowiada o żyjącym i pracującym na Śląsku młodym inżynierze Wicie (Daniel Olbrychski), który po latach nieobecności wraca do zrujnowanego domu rodzinnego pod Warszawę. Skonfrontowany ze stojącym u progu starości ojcem, siostrą i ciotką, z którymi dawno zerwał wszelkie związki, zaczyna rozumieć, jak trudno jest oderwać się od swoich korzeni.

ℹ Wstęp bezpłatny. Limit miejsc: 30

🔴 Zasady bezpieczeństwa
Prosimy o przestrzeganie następujących zasad:
📍 zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa ( link ),
📍 pamiętaj, aby wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia ( link ), oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA,
📍 pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA,
📍 szatnia jest nieczynna do odwołania,
📍 zachowuj dystans od pozostałych gości,
📍 zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA,
📍 jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu.

💌 W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

-----
Z uwagi na dynamicznie zmieniające się zasady i ograniczenia sugerujemy sprawdzić, czy organizator nie wprowadził zmian w wydarzeniu.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)