Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
Oglądaj: Brama Cafe, praski serial internetowy
reklama

Autorskie oprowadzanie po wystawie "Smuga"

Autorskie oprowadzanie po wystawie "Smuga"

reklama
📅 Data: sobota, 24 października 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Leica 6x7 Gallery Warszawa, ul. Mysia 3 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
24 października 2020 o godzinie 12:00 zapraszamy na autorskie oprowadzanie po wystawie "Smuga".

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną obowiązują zapisy na autorskie oprowadzanie po wystawie. Ilość miejsc jest ograniczona! Prosimy pisać na mail info@leica-gallery.pl

Najnowszy cykl prac Pawła Żaka, który od 23-go października będzie można oglądać w Leica 6x7 Gallery Warszawa, zaskakuje na kilku poziomach. Autor, znany przede wszystkim ze starannie inscenizowanych martwych natur, które realizował w ascetycznych przestrzeniach studia fotograficznego, tym razem prezentuje nam prace powstałe jakby w biegu; w naturalnym, niewolnym od chaosu, niemal przypadkowym otoczeniu. Niektóre z nich mogłyby być wręcz zaklasyfikowane do kategorii tzw. fotografii ulicznej. To zaskoczenie pierwsze. Zaskoczeniem drugim jest forma prezentacji. Tylko część z prezentowanych na wystawie fotografii znajdzie się na ścianach galerii. Po wielu z nich będziemy po prostu deptać - wydruki zostaną naklejone na podłogę. I tu zaskoczenie trzecie - fotografie pojawią się nie tylko w przestrzeni galerii, ale także w różnych innych miejscach w budynku przy Mysiej 3. O czym opowiada Paweł Żak odchodząc od tak wielu reguł, których dotąd trzymał się w swojej fotografii? Tytuł wystawy „Smuga” i obecność na każdej z prac cienia sylwetki autora zdaje się sugerować Conradowską „Smugę cienia” i nie jest to skojarzenie nieuprawnione. Zarazem jednak, jak podkreśla artysta, wyraźnie widoczny cień paradoksalnie dowodzi obecności światła - takiego jakie w plenerze pojawia się tylko w pogodne, jasne dni.

“Pierwsze fotografie, które znalazły się w cyklu „Smuga” powstały przed kilku laty jako niemal automatyczna, migawkowa reakcja na estetyczne walory spotkania mojego cienia z otoczeniem – opowiada o swoim najnowszym cyklu Paweł Żak.

-----
Z uwagi na dynamicznie zmieniające się zasady i ograniczenia sugerujemy sprawdzić, czy organizator nie wprowadził zmian w wydarzeniu.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)