Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piotr Trusik - Portret pamięciowy

Piotr Trusik - Portret pamięciowy
📅 Data: poniedziałek, 09 listopada 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Dom Aukcyjny Art in House, Al. Jerozolimskie 107 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


AKTUALIZACJA
Zgodnie z nowymi obostrzeniami, podanymi dzisiaj przez polski rząd, jesteśmy zmuszeni odwołać wernisaż wystawy Piotra Trusika, który miał się odbyć w Domu Aukcyjnym Art in House w sobotę 7 listopada 2020 roku.

Wystawy jednak nie odwołujemy! 🙂

Będzie ona dostępna dla odwiedzających do 14 listopada br. od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00 w siedzibie Domu Aukcyjnego Art in House: Al. Jerozolimskie 107 w Warszawie.
Prosimy pamiętać, że według wchodzących w życie od soboty przepisów, w Domu Aukcyjnym Art in House może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Niezmiennie obowiązuje też noszenie maseczek ochronnych.

-----

Wystawa „Portret Pamięciowy” to wewnętrzna podróż przez emocje, uczucia związane ze wspomnieniami osób, fragmenty, które zapamiętaliśmy, pozostają w naszej pamięci jako niedoskonałe obrazy. Zostają one w dialogu z rzeczywistością i światem rozpoznawalnym, skonfrontowanym z wyobraźnią i fantazją artysty.

Dla Piotra Trusika w realizacji tych pomysłów bardzo ważne jest szkicowanie. W obrazie każdy artysta stara się zrobić wszystko, żeby było ,,dobrze’’. Według Piotra Trusika bardzo często jest to podduszona, niewygodna prawda. W szkicu można z kolei pozwolić sobie zrobić wszystko’: złamać, zniszczyć i przekreślić nieodpowiedzialnym ruchem. Wyrzucić bez zbytniej straty.

W porównaniu z tworzeniem obrazu, nie żal tego zrobić. Powinniśmy jednak doceniać te szkice, ponieważ często w trakcie powstawania szkicu zdarza się coś, czego się nie spodziewamy. Jakby emocje bezpośrednio same przepływały przez naszą dłoń, tworząc coś bardzo bezpośredniego.

„Proces twórczy jest ważną i intymną rzeczą. Każdego twórcę inspirują różne rzeczy, osoby, bodźce lub emocje. Podczas pracy nie tylko dotykam kredką czy pędzlem płótna lub kartki. Bardzo dużo zastanawiam się nad życiem, przemijaniem i samym sobą. Zawsze zastanawiam się, ile twórca powinien zdradzać, mówić o swoich pracach, aby nie zdradzić zbyt wiele" - mówi Piotr Trusik.

Projekt wystawy powstał dzięki stypendium, Programu Młoda Polska 2020.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧