Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Muzyka współczesna nie gryzie z Anną Ignatowicz-Glińską

Muzyka współczesna nie gryzie z Anną Ignatowicz-Glińską
📅 Data: czwartek, 29 października 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Z radością zapraszamy w czwartek 29 października o godz. 18:00 na spotkanie ONLINE z cenioną kompozytorką Anną Ignatowicz-Glińską – pierwszą bohaterką naszych tegorocznych filmów, które realizujemy w ramach projektu „Muzyka współczesna nie gryzie”.

Ze względu na bieżącą sytuację pandemiczną, w tym roku nasze spotkania z twórcami muzyki współczesnej odbywają się w formie transmisji online na stronie www >> link oraz na FB >> link

Chcemy zaprosić Państwa do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Mogą Państwo zadać własne pytania naszemu gościowi! Wystarczy przesłać je z zawartym tytułem MWNG 2020 do końca dzisiejszego dnia na adres 👉 ptmw@epistola.pl.

Zapraszamy!

***
Anna Ignatowicz-Glińska - ukończyła studia kompozytorskie w warszawskiej AMiFC (UMFC), w klasie prof. Włodzimierza Kotońskiego (dyplom 1996 z wynikiem bardzo dobrym). Jest adiunktem w macierzystej uczelni. W 2013 ukończyła w UMFC cykl szkoleń w ramach Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej (projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego). Stypendystka ZAiKS (1999, 2001, 2012), MKiDN (2008, 2010) i IMiT (2012, 2014).

Jej utwory wykonywane były na koncertach i festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. w Niemczech, Czechach, Rosji, Austrii, Francji, Szwajcarii, Danii, USA, Ameryce Łacińskiej, w Chinach i na Ukrainie), nagrywane na płyty (Audite, DUX, Acte Préalable, Mons, Polonia Records) i wydawane (Norsk Musikforlag, PWM).

Jest laureatką nagród i wyróżnień na konkursach kompozytorskich – m.in. Nagrody Publiczności i Wyróżnienia na VI Międzynarodowym Konkursie im. A. Pietrowa (Sankt Petersburg, 2012) i II Nagrody na Konkursie „Mikołowskich Dni Muzyki” (Mikołów, 2013).

Interesuje się także aranżacją, improwizacją oraz literaturą i piśmiennictwem muzycznym (publikacje w literaturze fachowej i na łamach prasy muzycznej).

Jest członkiem ZAiKS, ZKP (od 2009 Sekretarz Oddziału Warszawskiego) i Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektronicznej (PSEME).

Ostatnio coraz ważniejsze miejsce w jej twórczości zajmują projekty multimedialne, wpisujące się w ideę syntezy sztuk i powstałe we współpracy z artystami innych dziedzin.

* Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

***
Koncepcja i prowadzenie rozmowy: Małgorzata Kołcz
Rejestracja audiowizualna: Rec Audio
Scenariusz i montaż: Jarosław Siwiński
Produkcja: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Finansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury
Partner: Związek Kompozytorów Polskich
Współpraca: Rec Audio, Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patronat medialny: POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, portal Presto. Muzyka Film Sztuka

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧