Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Igrzyska Wolności 2020

Igrzyska Wolności 2020
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 13 listopada 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 15 listopada 2020

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na Igrzyska Wolności 2020 „Świat po pandemii”, które w tym roku odbędą się na wirtualnych arenach w dniach 13-15 listopada 2020.

Wszystkie spotkania i dyskusje panelowe będzie można oglądać online na żywo, bez konieczności rejestracji. Transmisje będą prowadzone równolegle z wykorzystaniem siedmiu kanałów; dwa z nich zapewnią symultaniczne tłumaczenie z i na język angielski.

Wszystkie transmisje będą dostępne poprzez stronę liberte.pl oraz fanpage Igrzyska Wolności >> link

Wśród zaproszonych gości i gościń znaleźli_ły się m. in.: Agnieszka Holland, Janina Ochojska, Adam Bodnar, Helena Dalli, Maria Peszek, Tomasz Grodzki, Johan Norberg, Anne Applebaum, Filip Springer czy Zosia Zborowska.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji forum będzie: „Świat po pandemii”.

Pandemia koronawirusa bardziej niż jakiekolwiek inne zjawisko od czasu lotu na Księżyc i II wojny światowej jest wydarzeniem ogólnoplanetarnym. W ciągu kilku miesięcy koronawirus uśmiercił dziesiątki tysięcy osób, zaraził miliony, ale przede wszystkim na wiele tygodni zamknął większość światowej gospodarki. Lockdown dotknął blisko 2,7 miliarda pracowników, co stanowi około 81% globalnej siły roboczej. Od wybuchu pandemii w USA po zasiłek zgłosiło się 16,8 milionów osób. Osiągnięcie tego poziomu bezrobocia w czasie kryzysu z 1929 roku zajęło 10 miesięcy – tym razem, zaledwie trzy tygodnie.

Dlatego warto ten nietypowy czas wykorzystać na refleksję i rozmowę, próbę wyznaczenia mentalnej ścieżki do nowej normalności – świata po pandemii. Koronawirus pełni funkcję globalnego stress-testu. Od tego, jak zdadzą ten egzamin państwa i ich instytucje zależy nie tylko ich pozycja globalna, ale też zaufanie obywateli. Czas realnej oceny przyjdzie, kiedy pierwszy szczyt zachorowań spadnie i rządy będą musiały skonfrontować się z bezprecedensowym załamaniem gospodarczym. Jak zmieni się nasza codzienność (praca, wypoczynek, rozrywka, życie prywatne), co przeniesie się już na stałe do sieci, a co uznamy za warte osobistego zaangażowania?

Czy w erze big data demokracja ulegnie sprawnemu i bezwzględnemu modelowi chińskiemu, jak przewiduje m.in. Yuval Harari? Koronawirus udowadnia, jak ważna jest transparentność informacji, którymi dysponuje władza i zaufanie obywateli do oficjalnych komunikatów – wiarygodność chińskich statystyk stoi pod znakiem zapytania, a autokracje, takie jak Iran czy Rosja, radzą sobie równie źle z wirusem co Wielka Brytania czy USA – najstarsze demokracje świata.

Obciążenie młodych ludzi na dorobku kosztami pandemii po to, by ratować starsze pokolenie, które – na „starym” Zachodzie – już zdążyło się dorobić, będzie kolejną niesprawiedliwością pośród wielu już istniejących. Regulacje rynku pracy i jego wysokie opodatkowanie faworyzują tych, którzy od lat już na nim istnieją. Młodzi, co oznacza coraz częściej także ludzi koło 40, skazani są na niepewność prekaryzacji, konieczność zadłużania się i podejmowanie ryzyka – na które wielu zwyczajnie nie stać. Kolejne bunty społeczne w krajach z rosnącym bezrobociem wśród młodych wydają się wyłącznie kwestią czasu.

Czy wyzwania, przed którymi stoi ludzkość przyciągną do życia publicznego młode pokolenie i nowych ludzi, i sprawi, że te sfery znów staną ciekawe i atrakcyjne? Czy w takich warunkach ma szanse ujawnić się przywództwo na miarę zapotrzebowania, które połączy społeczną emocją diagnozę realiów z rozmachem rozwiązań? Czy jest w nas pokora, by poszukać odpowiedzi na zupełnie nowe pytania i wola zapanowania nad własnym losem?

Szczegółowy program wydarzenia na stronie >> link
Wszystkie transmisje będą dostępne poprzez stronę liberte.pl oraz fanpage Igrzyska Wolności >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: impreza spotkanie wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧