Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Darmowy Listopad Online w Rezydencjach Królewskich

Darmowy Listopad Online w Rezydencjach Królewskich

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 06 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📅 Data zakończenia: poniedziałek, 30 listopada 2020

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
🍁 Tegoroczna edycja programu Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich odbędzie się wyjątkowo w odsłonie online.

Zapraszamy do udziału w akcji "Darmowy listopad", podczas której wirtualnie zwiedzać można będzie siedziby polskich monarchów. Wśród atrakcji są również m.in. webinaria poświęcone dziejom rezydencji, muzealna debata i historyczne ciekawostki.

Od 6 do 30 listopada 2020 r. na stronach internetowych Rezydencji Królewskich oraz w mediach społecznościowych publikowane będą filmy z wirtualnego zwiedzania, webinaria, historyczna debata pięciu muzeów oraz ciekawostki edukacyjne. Dodatkowo każda rezydencja zaoferuje własne programy związane ze specyfiką danej instytucji kultury oraz posiadanymi zbiorami.

-----

👑 Zamek Królewski w Warszawie: strona www >> link / profil FB >> link
👑 Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie: strona www >> link / profil FB >>link
👑 Muzeum Zamkowe w Malborku: strona www >> link / profil FB >> link
👑 Zamek Królewski na Wawelu: strona www >> link / profil FB >> link
👑 Zamek Królewski w Sandomierzu: strona www >> link / profil FB >> link

-----

🍁 Wirtualny spacer
Zwiedzenie online siedzib polskich monarchów odbywać się będzie pod hasłem "Królewskie skarby znane i nieznane - odkryjmy razem". Weźmie w nim udział gość specjalny - aktorka Małgorzata Kożuchowska. Zaprezentowane zostaną zabytkowe wnętrza i muzealne kolekcje. Nie zabraknie przy tym ciekawostek z dziejów poszczególnych rezydencji.
Filmy opublikowane zostaną w następujących terminach (godz. 14.00 - strony internetowe muzeów, godz. 18.00 - media społecznościowe):
6 listopada - Zamek Królewski w Warszawie
9 listopada - Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
13 listopada - Muzeum Zamkowe w Malborku
16 listopada - Zamek Królewski na Wawelu
23 listopada - Zamek Królewski w Sandomierzu

🍁 Webinaria
Pod hasłem "Tu dzieje się historia" każde z pięciu muzeów przeprowadzi webinarium na wybrany przez siebie temat. Transmisja spotkań z historią i zabytkami odbędzie się na stronach internetowych rezydencji i w mediach społecznościowych (godz. 18.00) w następujących terminach:
12 listopada - webinarium "Wizyty królewskie na Zamku w Malborku"
19 listopada - webinarium "Klejnoty i koronki. Dwa najpiękniejsze portrety w kolekcji Łazienek Królewskich"
26 listopada - webinarium "Flamandzkie i holenderskie malarstwo w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu"
27 listopada - webinarium "Aktualnie w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Ne’edár/ נֶעְדַּר (Nieobecni - z dziejów społeczności żydowskiej)"
30 listopada - webinarium "Niepewne czasy, trudne wyzwania - Rzeczpospolita na zakręcie dziejowym (XVII w.)" z Zamku Królewskiego w Warszawie

🍁 Debata muzeów
20 listopada o godz. 18.00 odbędzie się debata online Zamku Królewskiego w Warszawie, Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowego w Malborku oraz Zamku Królewskiego w Sandomierzu pt. "Rezydencje królewskie. Oficjalne i letnie", dostępna na stronach internetowych i w mediach społecznościowych uczestników spotkania.

🍁 Historia na wesoło
Dodatkowo codziennie, począwszy od 9 listopada, od poniedziałku do piątku, wybrana rezydencja publikować będzie na Facebooku ciekawostki edukacyjne pod hasłem "Historia na wesoło", opatrzone hasztagiem #darmowylistopad, które w mniej oficjalny sposób przybliżać będą muzealne zbiory.

🍁 Spotkania edukacyjne w Łazienkach Królewskich
W listopadzie zapraszamy również do skorzystania z bogatej oferty bezpłatnych zajęć edukacyjnych online w Łazienkach Królewskich, umożliwiających obcowanie z historią i sztuką oraz poznawanie łazienkowskiej przyrody i sposobów na ekologiczny styl życia. W programie są m.in. warsztaty dla dzieci i dorosłych, kursy i seminaria wirtualny spacer oraz lekcje muzealne - CZYTAJ WIĘCEJ >> link

🍁 Wirtualne lekcje muzealne "Królewska szkoła online" w Zamku Królewskim
Uczniom z całej Polski na wszystkich etapach edukacji proponujemy 220 lekcji muzealnych, poświęconych naszej historii, wspaniałej zamkowej kolekcji i ostatnim wystawom czasowym. Szczegółowe informacje oraz zapisy:
link

🍁 "Historia prosto z Zamku" – "Jaki znak Twój…?"
Historię i znaczenie państwowego godła można przedstawiać na wiele sposobów. W oparciu o przykłady z muzealnej ekspozycji Zamek przygotował film edukacyjny, który będzie dostępny na stronie internetowej i Facebooku Zamku Królewskiego kilka dni przed Świętem Niepodległości. Zostanie też wysłany do wszystkich szkół, by nauczyciele mogli go wykorzystać w czasie zajęć z historii czy języka polskiego.

🍁 Debata filozoficzna "Korzyści z Ingardena. O inspiracjach ingardenowskich w polskiej humanistyce”
16 listopada, godz. 18.00, Facebook Zamku Królewskiego
Roman Ingarden jest niewątpliwie klasykiem polskiej filozofii i figurą ojcowską dla całej fenomenologicznej szkoły myślenia w polskiej humanistyce. Z pracowni Ingardena wywodzi się m.in Karol Wojtyła, Józef Tischner, Władysław Stróżewski. Co dzisiaj robić z Ingardenem? Czy zapasy z jego myślą mogą ożywiać polską humanistykę? Zastanowią się nad tym prof. Danuta Ulicka (Instytut Literatury Polskiej UW) i prof. Sebastian Kołodziejczyk (Instytut Filozofii UJ).

🍁 Wykład towarzyszący wystawie "Dolabella. Wenecki malarz Wazów"
18 listopada, godz. 18.00, Facebook Zamku Królewskiego – "Jacopo Tintoretto i tradycja weneckich warsztatów rodzinnych"

🍁 Spotkanie dla dzieci z cyklu "Szlakiem orientalnych opowieści"
29 listopada, godz. 12.00, Facebook Zamku Królewskiego – "Orientalne podróże. Co jedzą duchy? Wędrówki przez Syberię i Mongolię"

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę