Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

16. Kwartesencja - Enescu / Glière

16. Kwartesencja - Enescu / Glière
📅 Data: piątek, 13 listopada 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Informujemy, że z powodu obostrzeń związanych z pandemią koncert Royal String Quartet i Kwartetu Śląskiego w ramach 16. Kwartesencji zostaje przeniesiony do Internetu. Transmisja na żywo z Nowego Teatru rozpocznie się 13 listopada o godzinie 20:00 na facebooku festiwalu Kwartesencja >> link
Zostanie również udostępniona na profilu Nowego Teatru ( link ) oraz w wydarzeniu (link poniżej).

---

Royal String Quartet istnieje już ponad 20 lat, a od 2004 roku organizuje własny festiwal muzyki kameralnej. Tym razem Kwartesencja to cykl trzech koncertów, które odbędą się w ciekawych i lubianych przez publiczność miejscach Warszawy: Królikarni, Nowym Teatrze i Studio Koncertowym Polskiego Radia.

W roku 1900, kiedy powstały oba oktety wykonywane na tym koncercie, estetyka muzycznego romantyzmu sięgała szczytów gigantomanii, wypalając się długo i całkiem burzliwie w symfoniach Mahlera czy poematach symfonicznych Straussa. Enescu skończył studia w Paryżu u Masseneta i Faurégo, jednak jego młodzieńczy oktet zdradza nieprzerwany związek z dekadenckim niepokojem Wiednia — miasta, w którym Enescu uczył się wcześniej. Dzieło przy pierwszym kontakcie zdaje się zawikłane. Części oktetu zamiast wyraziście różnić się między sobą, splatają się w tematycznym pokrewieństwie w jedną, rozbuchaną emocjonalnie całość. Glier, urodzony w Kijowie syn Niemca i Polki, absolwent Konserwatorium Moskiewskiego, był wiernym kontynuatorem tradycji rosyjskiego romantyzmu. W jego oktecie śpiewne melodie ludowe wplatają się w czysto dziewiętnastowieczną strukturę, czas biegnie w koło, wciąż powracając do złotych lat rosyjskiej szkoły narodowej. Czyli do tego, co melomani kochają najbardziej…

George Enescu (1881–1955)
Oktet smyczkowy C-dur op. 7 (1900)
Reinhold Glier (1875–1956)
Oktet smyczkowy D-dur op. 5 (1900)

Royal String Quartet
Kwartet Śląski

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧