Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Warsztaty o wynajmie mieszkania – wskazówki, miejskie konteksty, wartości

Warsztaty o wynajmie mieszkania – wskazówki, miejskie konteksty, wartości

reklama
📅 Data: sobota, 05 grudnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty on-line, podczas których pogłębimy wiedzę o wpływie mieszkania na jakość naszego życia i porozmawiamy o tym, jak świadomie podejmować decyzje o wynajmie.

Na ile nasze decyzje o wynajmie mieszkania kształtują miasto? Co nas razi w ogłoszeniach? O czym nie wiemy lub zapominamy podczas oglądania mieszkania? Co można zmienić w relacjach z właścicielami?

Jesień 2020 to czas zmiany w obszarze wynajmu mieszkań w Warszawie. Pandemia sprawiła, że część osób nie mogła przyjechać tu na studia, a turyści mniej licznie odzywają się do właścicieli chcących wynajmować mieszkania krótkoterminowo. Część z nas zmienia też swoją wizję idealnego mieszkania. Chcemy wspólnie z Wami uchwycić ten moment i wykorzystać go do dyskusji i działania.

Warsztaty będą okazją do poszerzenia wiedzy o standardach mieszkań, o prawach lokatorów i o istotnych aspektach infrastruktury w okolicy. Poznamy globalne konteksty i lokalne narzędzia przydatne przy szukaniu mieszkania. Spojrzymy na kwestię wynajmu z perspektywy różnych grup i omówimy dobre praktyki w zakresie wsparcia osób, które dotyka dyskryminacja przy wynajmie mieszkań.

Ważną częścią warsztatów będzie rozmowa o relacjach między właścicielami a najemcami. Jej rezultatem będą wspólnie wypracowane wskazówki, który będzie można przekazać znajomym i wykorzystywać we własnych poszukiwaniach mieszkania.

Udział w warsztatach online jest bezpłatny.

Terminy do wyboru:
- 22.11.2020 godz. 10:00-15:30 (I grupa)
- 5.12.2020 godz. 10:00-15:30 (II grupa)

By wziąć udział w warsztacie, do 19.11.2020 wypełnij formularz zgłoszeniowy >> link

Masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas na adres: [email protected]

O prowadzących:
Alicja Rudowska - architektka, współpracująca przy projektach miejskich. Angażuje się w inicjatywy z pogranicza sztuki i architektury, dotykające kwestii społecznych. Interesuje się zagadnieniami związanymi ze zrównoważonym rozwojem miast, alternatywnymi formami mieszkalnictwa oraz oddziaływaniem rynku deweloperskiego na kształtowanie się przestrzeni urbanistycznej.
Małgorzata Waszczuk – absolwentka socjologii na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowych studiów miejskich na Akademii Sztuk Pięknych. Od 2007 roku zajmuje się edukacją międzykulturową i obywatelską. Współpracowała z organizacjami pozarządowymi w Polsce i Szwajcarii, na co dzień zajmuje się edukacją dorosłych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Małgorzata Wiśniewska - absolwentka socjologii i andragogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2018 roku zajmuje się projektami edukacyjnymi i pomocowymi realizowanymi we współpracy ze studentami. Na co dzień związana z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW.

---
Warsztat „Akademii Trenerów i Trenerek VI” organizowanej przez Fundację Inna Przestrzeń i Habitat for Humanity Poland we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW oraz Stowarzyszeniem Akademickim WA PW BUILD Solid Ground.
BUILD Solid Ground - globalne mieszkalnictwo to projekt edukacyjny, w którym zajmujemy się wyzwaniami globalnego mieszkalnictwa. Pokazujemy, dlaczego warto angażować się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju i jakie współzależności istnieją pomiędzy rozwojem lokalnym a rozwojem krajów Globalnego Południa. Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)