Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ikony popkultury. Jak świat wyglądałby bez nich? – webinar

Ikony popkultury. Jak świat wyglądałby bez nich? – webinar
📅 Data: środa, 02 grudnia 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Marylin Monroe, Andy Warhol, Michael Jackson czy Cindy Crawford. Choć każde z nich specjalizowało się w innej dziedzinie i zasłynęło zupełnie innymi umiejętnościami, wszyscy oni stali się ikonami popkultury. Osobami, których nazwiska są symbolami pewnych idei oraz zjawisk. Ikonami są jednak nie tylko ludzie. Mianem tym możemy również określić Myszkę Mickey, Harry’ego Pottera, Spidermana czy Muminka. Jak wyglądałby świat, gdyby nigdy się nie pojawili? Jak wówczas zmieniłaby się nasza kultura, a nawet społeczeństwo? Co sprawia, że dana osoba lub postać staje się ikoną – liczy się talent, wygląd czy może kontrowersyjna osobowość? Na ile trwały jest tytuł ikony – czy można zostać strąconym z piedestału? Która z dzisiejszych gwiazd ma szansę zapisać się na trwałe w naszej pamięci oraz na kartach historii? Jak to się stało, że ikony przez wieki zarezerwowane dla Matki Boskiej zaczęto kojarzyć ze „zwykłymi śmiertelnikami”? Na te pytania odpowiedzą prof. dr hab. Wiesław Godzic – jeden z najbardziej cenionych w Polsce medioznawców i filmoznawców, wykładowca w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu SWPS, Pożałowana Wanda – prowadząca bloga o popkulturze, oraz Małgorzata Zmaczyńska.

Spotkanie realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania!
Transmisja odbędzie się na YouTube >> link

Goście:

Pożałowana Wanda – prowadzi bloga o popkulturze. Uwielbia historie silnych kobiet, feminatywy i świat podany na estetycznym talerzu. Jej powietrzem jest świat kina i rock’n’roll. Specjalistka od lat 60. i starych bajek Walta Disneya. Uwielbia Franka Bowiego, Quentina Tarantino, „Stranger Things” i Lady Gagę. Marzy, by znowu mieć 10 lat i nosić świecące buty Spice Girls. Uważa, że jest mieszanką Phoebe i Moniki z serialu „Przyjaciele”. Jej życiową inspiracją jest Jane Fonda i Kora Jackowska.

prof. dr hab. Wiesław Godzic – jeden z najbardziej cenionych w Polsce medioznawców i filmoznawców, wykładowca uczelni polskich i amerykańskich; wykłada w Katedrze Kulturoznawstwa na Uniwersytecie SWPS. Zajmuje się teorią filmu i mediów audiowizualnych, a także problematyką nowych mediów, w tym internetu. Ekspert i doradca stacji telewizyjnych. Członek Komitetu Nauk o Kulturze PAN oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W 2011 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest twórcą i redaktorem naczelnym kwartalnika „Kultura Popularna”, a także redaktorem naukowym książkowej serii wydawniczej Popkultura i media Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych. Autor i redaktor wielu książek, m.in. „Humanista w cyberprzestrzeni” (1999), „Rozumieć telewizję” (2001), „Podglądanie Wielkiego Brata” (2001), „Znani z tego, że są znani. Celebryci w kulturze tabloidów” (2007) oraz „Kuba i inni. Twarze i maski popkultury” (2013).

Prowadząca
Małgorzata Zmaczyńska – jej supermocą jest mówienie. Nagrywała podcasty, zanim to było modne – Podcast RADIOaktywny oraz Zmacznego. Kręci ją motoryzacja, nieznane historie związane z jedzeniem, psychologia i przekręty na Wall Street.

Termin i miejsce:
2 grudnia 2020 r., godz. 18.00-19.00
Transmisja odbędzie się na YouTube >> link

Do zobaczenia online! 😊

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧