Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

V Aukcja Klasyków Współczesności w Art in House

V Aukcja Klasyków Współczesności w Art in House

reklama
📅 Data: piątek, 27 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Dom Aukcyjny Art in House, Al. Jerozolimskie 107 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Fangor, Dominik, Strumiłło – klasyka gatunku powraca!
To już po raz piąty zapraszamy Państwa na spotkanie z Klasykami Współczesności – artystami tworzącymi w XX oraz XXI wieku, którzy ugruntowali swoją pozycję na rynku sztuki jako twórcy ambitni, niebanalni i funkcjonujący w powszechnej świadomości odbiorców. Prace zgromadzone w katalogu będzie można licytować już 27 listopada o 19:30 w Domu Aukcyjnym Art in House (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa).

W katalogu zobaczą Państwo jeden z najciekawszych obrazów Wojciecha Fangora, będący świadectwem burzliwych przemian ustrojowych w roku 1989; pojawi się również organiczny pejzaż Rajmunda Ziemskiego z lat 70-tych, morska abstrakcja Tadeusza Dominika, kosmiczna kompozycja Bronisława Kierzkowskiego czy wschodnia duchowość zaklęta w papier przez Andrzeja Strumiłłę.

Przedstawicielami form figuratywnych w naszym katalogu są z kolei Henryk Płóciennik (tym razem z dwiema propozycjami – wizerunkiem mecenasa oraz charakterystycznym aktem), Józef Wilkoń (bajkowy portret dudka), Maja Berezowska (z pewnością rozpoznają Państwo erotyki artystki), Alfons Mucha (cztery litografie przedstawiają alegorie sztuk pięknych), Zofia Stryjeńska (łowicki pochoir) i Rafał Olbiński (piękno kobiecego ciała ujęte w rysunek).

Osobną grupę stanowią artyści, których „klasyczność” można odczytywać również jako wierność tradycji artystycznej: Tomasz Kostecki pokaże ponadczasowość stylu art déco; Mira Skoczek Wojnicka przedstawi renesansową piękność; Marian Michalik przywoła na myśl holenderskie martwe natury (choć znacznie bardziej przystające do współczesności), zaś Eugeniusz Gerlach zabierze nas w świat kubizmu w jego najlepszym wydaniu.
Na aukcji nie zabraknie również prac wykraczających poza dwa wymiary: będą to rzeźby Igora Mitoraja, Bolesława Chromego oraz Mariana Koniecznego, twórcy „Warszawskiej Nike”.

Ze względu na pandemię koronawirusa, gorąco zachęcamy Państwa do licytacji zdalnej: przez telefon, online lub zostawienie zlecenia z limitem. Cieszmy się sztuką w bezpiecznych, domowych warunkach!
Katalog, instrukcję licytacji oraz wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo na stronie domu aukcyjnego.

Zapraszamy!
V Aukcja Klasyków Współczesności
Art in House Dom Aukcyjny
27 listopada 2020, 19:30 (piątek)
Aleje Jerozolimskie 107, Warszawa

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)