Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

KUBA - kolorowa wyspa / prelekcja on-line / Tomek Tułak

KUBA - kolorowa wyspa / prelekcja on-line / Tomek Tułak

reklama
📅 Data: czwartek, 26 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na kolejne spotkanie on-line w ramach naszego "Klubu Podróżnika"!

Prelekcja odbędzie się na naszej stronie na Facebooku >> link

O PRELEKCJI:
Kuba to wyspa jedyna w swoim rodzaju. Rewolucja Fidela Castro spowodowała, że w tym kraju od lat sześćdziesiątych zaszło niewiele zmian. Po ulicach jeżdżą stare amerykańskie samochody, a mieszkańcy mają ograniczony kontakt ze światem. Pomimo śmierci Fidela w 2016 roku, na wyspie nie widać nadciągającego huraganu zmian. Mieszkańcy nadal odnajdują ukojenie w muzyce, która jest tutaj obecna na każdym kroku. Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu świetnych muzyków. Dla ludzi z zewnątrz jest to jak podróż do innej epoki, innego świata. Wszyscy zadają sobie pytanie jak będzie wyglądał ten kraj po zmianach, które tutaj niechybnie nastąpią.

Na Kubie istnieją dwa światy: świat bogatych turystów i świat biednych Kubańczyków. W trakcie naszych wypraw staraliśmy się zbliżyć jak najbardziej do zwykłych mieszkańców wyspy. Unikaliśmy krzykliwych turystycznych kurortów. Spaliśmy w pokojach wynajmowanych przez Kubańczyków tzw. casas particulares. Zazwyczaj jadaliśmy w lokalnych restauracjach i prywatnych domach. Nie zapominaliśmy również o odpoczynku, bo na Kubie przez cały rok panuje lato i kuszą piękne, turkusowe plaże. W powietrzu unosi się woń cygar i kawy, a na gości odwiedzających wyspę czeka wyśmienity rum.

Podczas pokazu zobaczymy kolonialne miasta Kuby. Najwięcej czasu poświęcimy olbrzymiej, starej Hawanie. Pojedziemy na samo południe aż do Santiago de Cuba. Zobaczymy też inne stare miasta: kolorowy Trynidad, Camaguey i Cienfuegos. Dalej będzie zielone Vinales, gdzie u podnóża ostańców skalnych tzw. mogotów są najlepsze plantacje tytoniu. To tutaj dowiemy się jak uprawia się tytoń i w jaki sposób zwijać cygara. Zobaczymy też kubańskie krokodyle, turkusowe plaże takie jak Playa Pillar, Playa Coco, Playa Ancon czy Playa Larga. Podczas pokazu poznamy wszystkie bogactwa kubańskiej wyspy.

Będzie też o pogrzebie Fidela w którym uczestniczyliśmy.

O AUTORZE:
Tomek Tułak – właściciel Om Tramping Klub, podróżnik, absolwent leśnictwa (UR w Krakowie) i Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf – amator. Od kilkunastu lat w podroży, w tym dwa lata w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo! Studia „innych światów” – religioznawstwo i fantastyka – zainspirowały go do podróży i poznawania innych kultur. W ciągu ostatnich dziesięciu lat spędził dwa lata Indiach, podróżował kilka razy na Syberię, Indochin. Karakorum w Pakistanie. Odwiedził też obie Ameryki: Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Pn. i większość krajów Ameryki Pd. Cały czas w podróży.

Spotkanie sfinansowane z środków Budżetu Obywatelskiego - projekt: Na Woli czytamy do woli.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!