Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

O terapii Gestalt

O terapii Gestalt
📅 Data: piątek, 18 grudnia 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Czym jest terapia Gestalt?
Jakie są jej założenia?
W jaki sposób wygląda proces terapeutyczny?
Komu i w czym może pomóc?

Podczas spotkania z Psychoterapeutką i Psycholożką Katarzyną Dułak poznamy specyfikę pracy terapeuty Gestalt.

Zapraszamy na webinar z cyklu Spotkania z Psychoterapią, podczas których, w towarzystwie specjalistów, będziemy zgłębiać charakterystykę konkretnych nurtów psychoterapeutycznych oraz różnorodności form udzielania wsparcia psychologicznego.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Transmisja odbywać się będzie na profilu Poznanie Psychologia >> link

Katarzyna Dułak - Psychoterapeutka, psycholożka, seksuolożka i trenerka specjalizująca się w tematyce płci i seksualności. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej.
Jestem współzałożycielką Poradni Zdrowia Psychoseksualnego BezTabu w Gdańsku i Grupy Edukacyjnej BezTabu, gdzie w latach 2008-2016 prowadziłam terapię, poradnictwo psychologiczno-seksuologiczne oraz warsztaty i szkolenia z zakresu edukacji seksualnej i równościowej.
Prowadzę psychoterapię oraz konsultacje i terapię seksuologiczną. Pracuję terapeutycznie w nurcie psychoterapii humanistycznej Gestalt. W pracy opieram się na podejściu afirmatywnym, u którego podstaw leży uznanie wyjątkowego doświadczenia każdej z osób z którą pracuję, a także szacunek dla ludzkiej różnorodności (m.in. seksualnej i płciowej).
Dbając o utrzymanie wysokiej jakości swojej pracy i etykę zawodu, pracuję w oparciu o założenia kodeksu etycznego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i wytyczne Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz poddaję swoją pracę regularnej superwizji.
Wykształcenie
Ukończyłam studia psychologiczne na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, ze specjalizacją Psychologia Kliniczna.
Jestem absolwentką dwóch szkół trenerskich spełniających standardy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego: pracownia wrażliwości genderowej w Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego (Villa Decjusza), oraz Szkoły Facylitacji Społecznej na Rzecz Równości i Różnorodności - poziom zaawansowany (Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej).
W zakresie seksuologii kształciłam się w Polsce i za granicą m.in.: Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, wszystkie kursy seksuologiczne na Uniwersytecie Gdańskim, kurs Queer Studies, szkolenia w Pink Therapy w Londynie.
Jestem absolwentką Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, ukończyłam kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Brief Solution Focused Therapy).
Ukończyłam roczny staż w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie.
Ukończyłam całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instycucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, zakończone zdaniem końcowego egzaminu zawodowego w Warszawie.
Brałam udział w treningach z zakresu pracy z ciałem, kreatywności, Analizie Transakcyjnej, treningach terapeutycznych oraz warsztatach z zakresu rozwoju osobistego.
Swój warsztat trenerski i terapeutyczny nieustannie wzbogacam o różnorodne metody, dzięki regularnemu uczestniczeniu w krajowych oraz międzynarodowych szkoleniach i konferencjach z zakresu edukacji, seksualności, przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji, tematyki Queer i LGBT (Niemcy, Hiszpania, Słowacja, Włochy, Wielka Brytania) m.in.: Improvisational Theatre, Doceniająca dociekliwość, Teatr Forum, Porozumienie Bez Przemocy - NVC.
Doświadczenie
Od 2005 roku pracowałam, współpracowałam oraz odbyłam staże w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz poradniach świadczących pomoc psychologiczną, zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in.: Klinika Położnictwa Instytutu Położnictwa i Chorób Kobiecych Akademii Medycznej w Gdańsku, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kartuzach, Robinia Care Group w Derby, Independence Homes w Londynie
Od 2008 roku, przez 8 lat pracowałam jako psycholog-seksuolog i terapeutka w Poradni Zdrowia Psychoseksualnego „BezTabu” w Gdańsku.
W 2013 roku zespół Poradni Zdrowia Psychoseksualnego BezTabu, ze mną w składzie, został nagrodzony europejską nagrodą Tolerantia za „niesienie profesjonalnej pomocy i poradnictwa psychologicznego i seksuologicznego osobom LGBT. Za rzetelne, odpowiedzialne, zgodne z standardami naukowymi i etyką zawodową edukowanie specjalistów i specjalistki w dziedzinie terapii i seksualności, młodzieży i całego społeczeństwa”.
Mam ponad 10 letnie doświadczenie w pracy z grupami jako trenerka i edukatorka seksualna. Jestem uznaną trenerką specjalizującą się w temacie płci (w tym transpłciowości), edukacji empatycznej i antydyskryminacyjnej. Efektem jest bogate doświadczenie trenerskie (ponad 2000 godzin, ) i doświadczenie pracy z różnorodnymi grupami, m.in.: szkolenie terapeutów i terapeutek z całej Polski (10 województw) w zakresie wsparcia psychologicznego dla osób LGBTQ (2013-2015);

Spotkanie poprowadzi psycholog, psychoterapeuta Michał Cetner

Udział w webinarze jest bezpłatny. Transmisja odbywać się będzie na profilu Poznanie Psychologia >> link
Nie wymaga wcześniejszego zapisu.

Zapraszamy serdeczne!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧