Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Buddyzm dla niebuddystów

Buddyzm dla niebuddystów

reklama
📅 Data: niedziela, 29 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na spotkania grupy dyskusyjnej KDC. To propozycja dla osób zainteresowanych medytacją czy też zastanawiających się, jak uzyskać większy wpływ na swoje życie. Spotkania online w luźnej atmosferze w każdą niedzielę o godz. 19.

Najczęściej zastanawiamy się nad życiem, gdy układa się ono nie po naszej myśli. Gdy jesteśmy szczęśliwi, nie pytamy o cel szczęścia. Po cichu liczymy, że będzie ono trwało dłużej, a później jesteśmy rozczarowani, gdy się kończy. Ten cykl nadziei i rozczarowań powtarza się ciągle. Buddyzm podpowiada, jak się z niego wyrwać. Metoda buddyjska opiera się na uważności, obserwacji rzeczywistości i realistycznym spojrzeniu na naturę człowieka. Tym z grubsza będziemy się zajmować.

Tematem pierwszych spotkań będą pytania: “Kim jestem i dokąd zmierzam?” Jak te kwestie wyglądają z perspektywy buddyjskiej? Jak mają się do czterech szlachetnych prawd przedstawionych przez Buddę? Opowie o tym Tomasz Szczygielski, buddysta od 30 lat. Jest uczniem Khenpo Tsultrima Gyamntso Rinpochego a także studentem szkoły zaawansowanych studiów buddyjskich Nitharta Institute. W trakcie spotkania przedstawi propozycję kontemplacji oraz medytacji dotyczącej poruszanego zagadnienia. Uczestnicy otrzymają również tekst do studiowania, który pozwoli im pogłębić wiedzę.

Aby otrzymywać wiadomości o spotkaniach i link do Zoom, zarejestruj się tutaj: link

Więcej informacji: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!