Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

BABKI W RUCHU - warsztat dla mam i córek ONLINE

BABKI W RUCHU - warsztat dla mam i córek ONLINE

reklama
📅 Data: niedziela, 22 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Dziewczyny! Zapraszamy na wirtualny warsztat tańca, śpiewu i oddychania dedykowany mamom i córkom, który poprowadzi Ewa Staroń.

Wydarzenie odbędzie się na stronie FB Firleja >> link
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

--

- Nazywam się Ewa Staroń i chcę podzielić się z Wami swoim doświadczeniem w pracy twórczej. Jestem pedagogiem tańca, choreografem i reżyserem teatralnym. Piszę teksty, scenariusze i pasjami śpiewam.

Od dwudziestu lat pracuję głównie z kobietami, mój zespół (Niezależna Manufaktura Taneczna) stanowią kobiety, a grupy warsztatowe złożone są zazwyczaj z przedstawicielek płci pięknej. Działania artystyczne kierowane do kobiet i przeprowadzane z kobietami w różnym wieku, uważam od lat, za niezwykle cenne i inspirujące.

--

Celem warsztatu BABKI W RUCHU! jest wyposażenie uczestniczek w narzędzia do budowania relacji matka – córka w spontaniczny i pozbawiony oceny sposób, poprzez wspólne artystyczne działanie.
KOBIETY! Po wielu miesiącach walki z epidemią, chaosem wokół, potrzebujemy pozytywnych zdarzeń w naszym życiu, śmiechu, wspólnych - jednoczących na gruncie rodzinnym i społecznym - działań, oderwania myśli od stanu permanentnego zamartwiania się o przyszłość. Potrzebujemy ZMIANY!

WARTO jest ją zacząć od siebie i bliskiego grona, by powoli, małymi krokami, poprawiać jakość życia, odzyskać balans i kontrolę nad swoim ciałem, emocjami, zwalczyć niepokój, depresję i odzyskać poczucie sprawczości, energię do działania.

Warsztat, na który zapraszam chętne do poznania i doświadczenia nowych rzeczy mamy i córki, będzie się składał z trzech około półgodzinnych modułów, poświęconych:

Moduł 1

Pracy z oddechem

Oddech jest źródłem życia. W obecnych czasach, pełnych stresogennych sytuacji, niezwykle nam potrzebnym, bo pomagającym uwolnić ciało od napięć. W czasie pierwszego modułu spróbujemy poznać i zaprzyjaźnić się z paroma prostymi, skutecznymi i dostępnymi w każdych warunkach technikami pracy z oddechem. Nauczymy się jak nieinwazyjnie i sposób przyjazny wpływać na swój stan zdrowia, stymulować i relaksować ciało poprzez wdech i wydech, jak poprzez obserwację i podążanie za intuicją zmieniać swoje oddechowe nawyki na bardziej korzystne.

Moduł 2

Pracy z ciałem

W czasie modułu ruchowego będziemy lekko i z humorem pracować wokół umiejętności związanych z równowagą pomiędzy impulsem wewnętrznym a informacją z zewnątrz. Poznamy "mini podstawy" tańca współczesnego, w tym takie zagadnienia, jak m. in.: ruch w pionie, poza pionem, na podłodze, względem podłogi, nad podłogą, pracę z centrum, uzyskując NARZĘDZIA budujące i pogłębiające ŚWIADOMOŚĆ ciała oraz, w konsekwencji, niezwykłej czystości parkiety w naszych domach ???? Szczególnie zwrócimy uwagę na zagadnienie napięcia i rozluźnienia w ruchu, a także na poczucie ciężaru, na impuls, anatomię w tańcu, zahaczymy nieco o pracę z obrazami mentalnymi, improwizację i o kreatywne sposoby wykorzystania przestrzeni i popularnych sprzętów domowych. Spróbujemy dostosować nasze możliwości ruchowe do ich wspólnego praktykowania w środowisku domowym.

Moduł 3

Pracy z głosem

Moduł trzeci dedykowany będzie poszukiwaniu własnego GŁOSU i jego potencjału oraz zdobywaniu narzędzi potrzebnych do kreowania go w nowych, wolnych od napięć jakościach. Świat wokół, zwłaszcza obecnie, powoduje, że brakuje nam dźwięku, głos łamie się i zamiera, często mamy poczucie, że nie jesteśmy już połączeni z sobą i własnym głosem, że straciliśmy nad nim kontrolę. Spróbujemy, w czasie warsztatu, choć w minimalnym stopniu zgłębić ten problem i odzyskać nasze głosy, spróbujemy się z nimi skomunikować i otworzyć je na nowo.

--

Nie mają znaczenia wiek, doświadczenie, czy poziom zaawansowania w tańcu i śpiewaniu. Każda z Was może wziąć udział w każdym z modułów. Zapewniamy, dacie radę!

Jeśli nachodzą Was wątpliwości po prostu zamknijcie wewnętrznych Cenzorów w szafach i bierzmy się do roboty!

P.S.
Uczestniczki! Ubierzcie się wygodnie, najlepiej w długie wygodne spodnie, bluzy z długim rękawem, bądźcie w skarpetach, lub boso. Przygotujcie trochę wolnego miejsca na podłodze i stabilne krzesło, na którym będziecie mogły ćwiczyć. Ustawcie smartfon, tablet, komputer w miejscu, w którym mnie widać, słychać, ale nie będziecie zmuszone trzymać urządzenia w rękach.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)