Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje

20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje

reklama
📅 Data rozpoczęcia: poniedziałek, 23 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:30

📅 Data zakończenia: sobota, 28 Listopada 2020

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje
Czas: 23 – 28 listopada 2020 r.
Miejsce: festiwal-interpretacje.pl
Bilety: bezpłatne

Jeden z najważniejszych polskich festiwali teatralnych przenosi się do internetu.
W programie przegląd konkursowych najlepszych spektakli młodych reżyserów, spektakle telewizyjne i słuchowiska radiowe, dokumenty oraz krótkie fabuły, a także warsztaty, panele dyskusyjne i rozmowy z twórcami.

Wszystkie punkty programu będą emitowane na żywo (lub jako wcześniejsze, specjalne rejestracje) na stronie festiwal-interpretacje.pl >> link


𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚, 𝟐𝟏 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 17.30
Słowo wstępne - Wojciech Majcherek
Rozmowa z reżyserem spektaklu mistrzowskiego Krystianem Lupą

𝐍𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚, 𝟐𝟐 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 16.00
Przeniesienie. Rejestracja wideo spektaklu teatralnego - masterclass Dariusza Pawelca.
Zapisy na warsztaty prowadzi: Anna Huth anna.huth@us.edu.pl

Godz. 18.00
Zaproszenie do udziału w Festiwalu - przedstawienie programu przez Dyrektora Artystycznego Ingmara Villqista
"Wierność wobec zmienności. O teatrze Konrada Swinarskiego", film dokumentalny, bohater (realizacja Krzysztof Domagalik) 1981


𝐏𝐨𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐞𝐤, 𝟐𝟑 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 11.30
Rozpoczęcie Festiwalu
Konkursowe Słuchowisko Radiowe; Karol Wojtyła „Przed sklepem jubilera”, adaptacja i reżyseria Aleksandra Głogowska (45 min)

Godz. 13.00
Krótki film fabularny; „Fikołek”, reżyseria Milena Dutkowska (29 min)

Godz. 14.00
Film dokumentalny; „Ucieczka z raju”, reżyseria Ernest Saj (25 min)

Godz. 15.00
„Rocznica Powstań Śląskich”, słuchowisko Teatru Polskiego Radia; Romuald Pitera „Gniew”, reżyseria Bożena Brzezińska, opracowanie muzyczne Władysław Byszewski (58 min)

Godz. 17.00
Konkurs spektakli telewizyjnych; produkcja WFDiF, zrealizowanych w ramach cyklu Teatroteka.
Wojciech Tremiszewski „Kasie”, reżyseria Filip Gieldon (49 min)

Godz. 19.00
Wywiad z Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Ingmarem Villqistem

Godz. 20.00
Spektakl konkursowy; „Gracjan Pan”, reżyseria Cezary Tomaszewski, Teatr Capitol Wrocław (1h 40 min)
Po spektaklu spotkanie i rozmowa z reżyserem


𝐖𝐭𝐨𝐫𝐞𝐤, 𝟐𝟒 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 12.00
Konkursowe Słuchowisko Radiowe; Alina Moś-Kerger „Daisy”, reżyseria Alina Moś-Kerger (32 min)

Godz. 13.00
Krótki film fabularny; „Nigdy dobrze”, reżyseria Paweł Powolny (18 min)

Godz. 14.00
Film dokumentalny; „Debiut miłość”, reżyseria Sylwia Rosak (4 min)

Godz. 15.00
Panel dyskusyjny online z dyrektorami międzynarodowych festiwali teatralnych - Edinburgh International Festival, Chekhov International Theatre Festival, Berliner Theatertreffen, London International Festival of Theatre, Sibiu International Theatre Festival, Kampala International Theatre Festival

Godz. 17.00
Konkurs spektakli telewizyjnych; produkcja WFDiF, zrealizowanych w ramach cyklu Teatroteka,
Szymon Jachimek „Matka Boska Niespodziewana”, reżyseria Maciej Buchwald (42 min)

Godz.. 19.30
Wywiad z Grzegorzem Jarzyną - przewodniczącym jury festiwalu

Godz. 20.00
Spektakl konkursowy; „Jutro przypłynie królowa”, reżyseria Piotr Łukaszczyk, Teatr Współczesny we Wrocławiu (1h 45 min)

Po spektaklu spotkanie i rozmowa z reżyserem


Ś𝐫𝐨𝐝𝐚, 𝟐𝟓 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 12.00
Konkursowe Słuchowisko Radiowe; Thomas Bernhard „Komediant”, adaptacja i reżyseria Anna Skuratowicz (30 min)

Godz. 13.00
Krótki film fabularny; „Hi, how are you”, reżyseria Michał Chmielewski (25 min)

Godz. 14.00
Film dokumentalny; „Mój kraj, taki piękny” Grzegorza Paprzyckiego ( 29 min)

Godz. 15.00
Spektakl Nagrodzony na Festiwalu Forum Młodej Reżyserii
"Odmęt" - reżyseria Marek Idzikowski - Wydziału Lalkarskiego Filii AT w Białymstoku

Godz. 17.00
Konkurs spektakli telewizyjnych; produkcja WFDiF, zrealizowanych w ramach cyklu Teatroteka,
Monika Siara „Widok z mojego balkonu”, reżyseria Ewa Małecki (46 min)

Godz. 19.30
Wywiad z jurorami Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim - autorami scenografii teatralnych, filmowych i telewizyjnych, wykładowców pracowni scenografii na Wydziale Malarstwa ASP w Katowicach

Godz. 20.00
Spektakl konkursowy; „Jezus”, reżyseria Jędrzej Piaskowski, Nowy Teatr Warszawa (1h 30 min)

Po spektaklu spotkanie i rozmowa z reżyserem.


𝐂𝐳𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤, 𝟐𝟔 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 12.00
Konkursowe Słuchowisko Radiowe; Martyna Quant „Pojedynek”, reżyseria Martyna Quant (36 min)

Godz. 13.00
Krótki film fabularny; „Też coś dla ciebie mam”, reżyseria Iwo Kondefer (21 min)

Godz. 14.00
Film dokumentalny; „Dwubój klasyczny”, reżyseria Bogdan Dziworski (11 min)

Godz. 15.00
„Gradient” - spektakl wizji i ruchu przygotowany przez Fundację Sztukmistrze z Lublina

Godz. 17.00
Konkurs spektakli telewizyjnych; produkcja WFDiF, zrealizowanych w ramach cyklu Teatroteka,
Waldemar Pasiński „Żona Łysego”, reżyseria Tomasz Jeziorski (42 min).

Godz. 19.30
Wywiad z jurorem Jackiem Poniedziałkiem - aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym, reżyserem teatralnym

Godz. 20.00
Spektakl konkursowy; „Lwów nie oddamy”, reżyseria Katarzyna Szyngiera, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (1h 50 min).
Po spektaklu spotkanie i rozmowa z reżyserem.


𝐏𝐢ą𝐭𝐞𝐤, 𝟐𝟕 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 12.00
Konkursowe Słuchowisko Radiowe; Iwona Rusek „Cisza”, reżyseria Michał Zdunik (44 min)

Godz. 13.00
Krótki film fabularny; „O chłopcu, który chodził boso” (13 min)

Godz. 14.00
Film dokumentalny; „Między nami”, reżyseria Maciej Miller (30 min)

Godz. 15.00
Panel poświęcony rocznicy Powstań Śląskich. Słuchowiska.
“Anna” - autor Krzysztof Kokot. Słuchowisko radiowe realizowane live

Godz. 17.00
Konkurs spektakli telewizyjnych; produkcja WFDiF, zrealizowanych w ramach cyklu Teatroteka,
Monika Milewska „Falowiec”, reżyseria Jakub Pączek (42 min)

Godz. 19.30
Wywiad z jurorem Stanisławem Rosiek - historykiem literatury, pisarzem, wydawcą, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego

Godz. 20.00
Spektakl konkursowy; „Mistrz i Małgorzata”, wg Michaiła Bułhakowa, reżyseria Małgorzata Warsicka, Teatr Polski w Bielsku-Białej (2h 40 min)

Po spektaklu spotkanie i rozmowa z reżyserem.


𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚, 𝟐𝟖 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 18.00
Gala wręczenia nagród live XX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE 2020 w Katowicach z udziałem jurorów, reżyserów i zaproszonych gości

Godz. 19.00
Prezentacja zwycięskiego spektaklu teatralnego, który zdobył Laur Konrada


Wszystkie punkty programu będą emitowane na żywo (lub jako wcześniejsze, specjalne rejestracje) na stronie festiwal-interpretacje.pl >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)