Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Krótkie Spięcia #31: „Worlds of Ursula K. Le Guin” | ONLINE

Krótkie Spięcia #31: „Worlds of Ursula K. Le Guin” | ONLINE
📅 Data: wtorek, 24 listopada 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Krótkie spięcia to cykl prezentujący najświeższe odkrycia kina alternatywnego – obrazy obecne na najważniejszy festiwalach filmowych (m.in. Berlinale Sundance FF, IFF Rotterdam) i niedostępne poza festiwalowym obiegiem. To selekcja obrazów prowokujących do dyskusji, poruszających radykalną i aktualną problematykę. Filmy, które dają do myślenia. Pokazom towarzyszą dyskusje z ekspertami z pola nauki i działań artystycznych.

Kurator: Andrzej Marzec

● 24/11, g. 19.00
○ „Worlds of Ursula K. Le Guin”, reż. Arwen Curry
● wydarzenie online na twitchu >> link
○ po filmie rozmowa Andrzeja Marca z Joanną Bednarek

Dokument traktujący o życiu i spuściźnie feministycznej pisarki.

Widzowie dołączą do pisarki w jej intymnej podróży: od odkrywania siebie, stawania się pisarką feministyczną, przez stwarzanie nowych, wyobrażonych światów i stawanie się inspiracją dla pokolenia kobiet i zmarginalizowanych twórców. Le Guin latami znajdowała się na marginesie „respektowalnej” literatury, zanim w końcu została doceniona w głównym nurcie.

Film z udziałem takich twórców jak Margaret Atwood, Neil Gaiman, David Mitchell, Michael Chabon.

● Joanna Bednarek - filozofka, pisarka, tłumaczka, członkini redakcji „Praktyki Teoretycznej”, publikowała m.in. w „Krytyce Politycznej” i „Czasie Kultury”. Autorka książek: „Polityka poza
formą. Ontologiczne uwarunkowania poststrukturalistycznej filozofii polityki” (Wydawnictwo Poznańskie, 2012), „Linie kobiecości. Jak różnica płciowa przekształciła literaturę i filozofię?” (Fundacja na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, 2016) i „Życie, które mówi. Nowoczesna wspólnota i zwierzęta” (Fundacja na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, 2017). Teksty literackie publikowała w „Czasie Kultury”, „Wakacie” i „FA-arcie”. Jej debiutancka powieść „O pochodzeniu rodziny” ukazała się w Wydawnictwie WBiCAK. Członkini Kapituły Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz.

● kurator programu: Andrzej Marzec – filozof, krytyk filmowy, redaktor „Czasu Kultury”, vloger „Widma Marca”. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół: dekonstrukcji, widmontologii, estetyki postcyfrowej oraz współczesnego kina alternatywnego. Autor książki „Widmontologia. Teoria filozoficzna i praktyka artystyczna ponowoczesności” (2015). Na co dzień pragnie znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego współczesna kultura jest tak bardzo nostalgiczna i nie jest w stanie uwolnić się od wspominania swojej przeszłości. Pociągają go sztuki wizualne, kino alternatywne oraz wizja ekologii, o której można myśleć bez używania pojęcia „Natury”

wydarzenie online na twitchu >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę