Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

SysOps/DevOps MeetUp Online #23

SysOps/DevOps MeetUp Online #23

reklama
📅 Data: czwartek, 03 grudnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
🔥 Zapraszamy na SysOps/DevOps MeetUp Online #23 🔥
📅 03.12.2020 godz. 15:00
💬 Sesja Q&A po każdej prelekcji

Harmonogram:
👨‍🏫 15:00 Prelekcja #1: "Apache Cassandra 4.0" - Tomek Łasica
👨‍🏫 16:00 Prelekcja #2: "Business Intelligence vs Azure DevOps - czyli co, oprócz kodowania, robimy, aby dostarczać organizacji wiarygodne dane" - Łukasz Bielak

Transmisję oglądać możecie na:
➡️ YouTubie: link
➡️ fanpage’u SysOps/DevOps Polska:link
➡️ stronie: link

-----

"Apache Cassandra 4.0" - Tomek Łasica

Apache Cassandra 4.0 mozolnie i z bólami wychodzi po długim czasie od wydania wersji 3.11. Zawiera szereg ciekawych, z punktu widzenia utrzymania i testowania, rozwiązań. O nich właśnie opowie Tomek: zero copy streaming i incremental repair improvements, audit logs oraz full query logging. Co więcej, podzieli się również nowinkami ze świata Apache Cassandra.

Tomek Łasica - Senior Software Engineer in Test, Datastax. Zajmuje się testowaniem i jakością Apache Cassandra i Datastax Enterprise. Nie ma certyfikatów poza CSM z 2008 roku. Od 20 lat maniakalnie stara się utrzymać przyzwoitą jakość tworzonego oprogramowania.

-----

"Business Intelligence vs Azure DevOps - czyli co, oprócz kodowania, robimy, aby dostarczać organizacji wiarygodne dane" - Łukasz Bielak

Zwykle architektura BI składa się z kilku elementów, takich jak Data Lake, Hurtownia danych, ETL, Baza Analityczna, rozwiązania Master Data czy raportowanie. Rozwiązania te pomagają w analizowaniu danych gromadzonych przez nasze systemy. Do zadań deweloperów należy rozbudowa tych wszystkich komponentów w oparciu o wymagania klienta. Jednak rzeczywistość to nie tylko rozwijanie systemu. To także ciągłe wdrażanie i testowanie nowych funkcjonalności, przeplatane mnóstwem spotkań. Aby to wszystko opanować niezbędna staje się automatyzacja i dobra organizacja pracy. Łukasz zaprezentuje, jakie możliwości, przy tworzeniu systemu BI opartego na Azure, daje Azure DevOps. Pokaże również, co działa dobrze, co trochę gorzej, a czego powinniśmy unikać.

Łukasz Bielak - od ponad 5 lat, pracując jako konsultant Business Intelligence, zajmuje się rozwijaniem systemów BI. Posiada doświadczenie w budowaniu procesów ETL, kostek analitycznych, modeli tablicowych, a także raportów w SSRS i Power BI. Od niemal dwóch lat jego praca skupia się wokół platformy Azure, a ta stała się głównym przedmiotem zainteresowań Łukasza. W wolnych chwilach prowadzi blog - CloudBI.pl, gdzie porusza najważniejsze zagadnienia dotyczące budowania systemów BI w chmurze. Jego uzupełnieniem jest powstały niedawno kanał w serwisie YouTube.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)