Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

OSTRZEJ WIDZI: Jacek Hugo-Bader │ oprowadzanie po wystawie

OSTRZEJ WIDZI: Jacek Hugo-Bader │ oprowadzanie po wystawie
📅 Data: niedziela, 29 listopada 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


OSTRZEJ WIDZI: JACEK HUGO-BADER │ OPROWADZANIE PO WYSTAWIE

„Ostrzej widzieć“ to zasada, która przyświeca reporterom i fotoreporterom, niezależnie od czasu i miejsca, w którym żyją i pracują.

To właśnie oni widzą ostrzej, podejmują ważną tematykę społeczną i często niewygodne lub przemilczane tematy. Jedni i drudzy opowiadają nam historię, która dzieje się tu i teraz. Właśnie dlatego do cyklu oprowadzań online po wystawie „Ostrzej widzieć. Fotoreportaże «itd» 1960–1990“ zaprosiliśmy reporterów, którzy przyjrzą się prezentowanym fotografiom i opowiedzą o nich ze swojego reporterskiego punktu widzenia.

Na jakie fotografie skieruje nasz wzrok Jacek Hugo-Bader, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich reporterów, dwukrotny laureat nagrody Grand Press, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”, autor m.in. reportaży „W rajskiej dolinie wśród zielska”, „Białej gorączki”, „Skuchy” czy „Długiego filmu o miłości. Powrót na Broad Peak”?

Na pewno zabierze nas w Bieszczady nad zaporę Solińską, do osobówek drugiej klasy i punktów repasacji pończoch oraz na betonową pustynie PRL-u. Podczas oprowadzania Jacek Hugo-Bader zajmie się też tematyką szczególnie mu obecnie bliską, czyli cudami, uzdrowicielami i szamanami.

Na wystawie „Ostrzej widzieć…” prezentujemy około dwustu zdjęć wybitnych fotoreporterów współpracujących z czasopismem studenckim „itd”, którzy nie tylko robili świetne zdjęcia, ale rozumieli kontekst wydarzenia, wagę tematu, dostrzegali absurdy życia w PRL i potrafili je pokazać. Zdaniem kuratora wystawy, fotografa Krzysztofa Wójcika: „Nigdy po roku 1990 fotoreportaż nie odgrywał już w Polsce takiej roli jak w szarych czasach PRL”.

Transmisja odbędzie się na Facebookowym profilu >> link
lub stronie wydarzenia >> link
[nie podano precyzyjnej informacji na stronie źródłowej w momencie dodawania ogłoszenia w naszym serwisie]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧