Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Inspiracje. Ilustracje | Warszaty tworzenia ilustracji

Inspiracje. Ilustracje | Warszaty tworzenia ilustracji

reklama
📅 Data: czwartek, 10 grudnia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
✏ Zapraszamy na warsztaty tworzenia ilustracji dla młodzieży (+16) i dorosłych online, prowadzone przez ilustratora Maćka Łazowskiego!

Niezwykłe bogactwo Łazienek Królewskich to źródło natchnienia dla wielu artystów. Jeśli chcesz tworzyć ilustracje, inspirowane kolekcjami sztuki i zabytkowymi przestrzeniami, weź udział w naszych warsztatach.

Bujne kwiaty, wielobarwne pawie, żakardowe obicia foteli, precyzyjne grafiki, świetliste żyrandole i mnóstwo innych materialnych drobiazgów można ująć nie tylko w słowa czy zdania, lecz także w obrazy. Na warsztatach artystycznych zainspirujemy się, porozmawiamy i stworzymy ilustracje, które będą mogły stać się źródłem inspiracji, wykorzystywanym w pracy twórczej.

Wspólnie poszukamy sposobów, jak szukać natchnienia w kolekcjach i zabytkowych przestrzeniach Łazienek Królewskich. Poznamy warsztat pracy ilustratora, a w trakcie realizacji poszczególnych zadań weźmiemy udział w sesji Q&A, z możliwością swobodnego zadawania pytań, związanych z powstawaniem ilustracji.

🔹TERMINY I TEMATY SPOTKAŃ🔹

🔸26 listopada - Skąd się biorą pomysły?
Jak przebiega proces twórczy artysty ilustratora? Porozmawiamy o myśleniu w ilustracji, inspiracjach i o tym, czy na dobre pomysły można wpaść w wannie. Podpowiemy, w jaki sposób można nowocześnie interpretować klasykę, a także czy przystoi stosować śmiałe rozwiązania graficzne, opierając się na tradycyjnych technikach graficznych, jakimi są ekslibrisy.

🔸3 grudnia - Szkice i bazgroły
Szybkie kreślenie pomysłów kontra dopieszczone obrazki. Szkicowanie może mieć różny stopień szczegółowości. Poznamy zalety różnych form rejestracji i zapisu myśli oraz naszkicujemy sceny z fikcyjnej książki o bohaterach łazienkowskich ogrodów.

🔸10 grudnia - Rysujemy, aż skończymy
Jak wygląda podsumowanie procesu ilustracyjnego? W jaki sposób skupić się na ostatecznym wyglądzie prac? Wykonamy finalną wersję ilustracji, interpretującej hasło łączące pewien znany grecki mit z Łazienkami Królewskimi.

🔹INFORMACJE🔹

📆 Terminy: 26 listopada, 3 i 10 grudnia 2020 r., godz. 18.00-20.00
📍 Miejsce: przestrzeń wirtualna; link zostanie przesłany na godzinę przed rozpoczęciem zajęć na adres e-mail, użyty przy rezerwacji
🎫 Wstęp: bezpłatny, obowiązują zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl
✏ Materiały: kartki papieru, ołówek, gumka, cienkopisy/markery do ilustracji czarno-białej i farby/kredki/markery do wersji kolorowej
ℹ Dodatkowe informacje: (+48) 798 993 105 (pon-pt, godz. 8.00-16.00)

💁 Prowadzący:
Maciek Łazowski - ilustrator freelancer. Specjalizuje się w ilustracji prasowej i dziecięcej, choć jego prace pojawiały się również na plakatach, w książkach, reklamach, grach planszowych i na ścianach. Do grona jego klientów zaliczają się m.in. Newsweek Psychologia, Świerszczyk, National Geographic, Danone, HBO, Egmont, Škoda i PlayStation.

***
Autor ilustracji: Maciek Łazowski

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)