Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Mój Dramatyczny. Spotkania: Magdalena Zawadzka

Mój Dramatyczny. Spotkania: Magdalena Zawadzka

reklama
📅 Data: poniedziałek, 30 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności.

Cykl zainaugurowaliśmy spotkaniem z Barbarą Krafftówną, a bohaterką drugiego spotkania jest Magdalena Zawadzka – aktorka związana z Teatrem Dramatycznym w latach 1966-1982. Zagrała w przedstawieniach, które w tym czasie wyznaczyły szczególną rangę sceny, m.in. w „Życie jest snem”, „Iwonie, księżniczce Burgunda”, „Kubusiu Fataliście”, „Królu Learze”, „Hamlecie”, „Skizie”. Miała okazję pracować z reżyserami zasłużonymi dla Teatru Dramatycznego: Ludwikiem René, Jerzym Jarockim, Witoldem Zatorskim.
Spotkanie z Magdaleną Zawadzką jest też okazją do wspomnienia osoby, bez której nie byłoby Teatru Dramatycznego w tym kształcie, w jakim pamięta się o nim do dziś: Gustawa Holoubka. Emisja spotkania odbędzie się 30 listopada o godz. 19:00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego. Link do nagrania zostanie także umieszczony w wydarzeniu, oraz na tablicy naszego fanpage’a.

Transmisja odbędzie się na Facebookowym profilu >> link
lub stronie wydarzenia >> link
[nie podano precyzyjnej informacji na stronie źródłowej w momencie dodawania ogłoszenia w naszym serwisie]

Zdjęcia wykorzystane w nagraniu pochodzą z Archiwum Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz archiwum zdjęciowego Teatru Dramatycznego.

Zdjęcie w wydarzeniu pochodzi ze spektaklu „Żeby wszystko było jak należy” w reż. Ludwika Rene, 1973 autorstwa Marka Holzmana. Zdjęcie z archiwum Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz archiwum zdjęciowego Teatru Dramatycznego.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)