Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Interwał - wystawa rzeźb i grafik Mirosława Bacy na mokotowskich Japonikach

Interwał - wystawa rzeźb i grafik Mirosława Bacy na mokotowskich Japonikach

reklama
📅 Data: piątek, 27 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
   udostępnij tweetnij wykop
Czy 27. listopada o 19.00 uda nam się wejść w interwał? Co nas tam czeka? Pieczołowicie wybrane, rozmieszczone w szczególnej aranżacji prace artysty ożywają, multiplikują się, a w dialogu z performansem butoh nęcą i zachęcają widza do podejmowania własnej interakcji z przestrzenią. Miejsce sprzyja eksperymentom. Wernisaż transmitowany będzie online z Butohsfery, miejsca aktywności fundacji Pompka, na warszawskim Starym Mokotowie.

„Chwilo trwaj” mówimy próbując zatrzymać moment, w którym chcemy więcej. Napięcie i niepewność przyjemnie rezonują w przestrzeni, w której czas się zatrzymał.

W procesie twórczym lubię niepewność i niespodzianki. Jednocześnie pragnę zapanować nad materią, nadać jej sens stosując najbardziej adekwatne środki. Tak, by uderzyć w istotę rzeczy ale nie narzucać i nie podawać na dłoni a poprzez skojarzenia, symbolikę nakreślać ogólny charakter – mówi Mirosław Baca. Przestrzeń dzieła musi być otwarta, a odbiorca stawać się częścią tej przestrzeni i tego dzieła – dodaje.

Wypełniająca powierzchnię wystawy materia - od kamienia, przez drewno i papier do powietrza – naprzemiennie przygniata lub unosi zachęcając do podejmowania kolejnych kroków. Mimo towarzyszącego tej podróży napięcia, można wejść bez obaw, artysta precyzyjnie zbalansował wagę. Wygładzone, obnażone krwiobiegi materii i wszechobecne - nawet w akwafortach - otwory, nie ustają w dostarczaniu nam tlenu. Amorficzne, zwielokrotnione lustrami byty współistnieją, ożywiając przestrzeń. Performance butoh (Anita Zdrojewska) i dźwięk najstarszego na świecie, drewnianego instrumentu – didjeridoo (Rafał Ruff Libner) dopełnią Interwał w naturalny sposób.
Projekt wystawy: Łukasz Siemieniec - właściciel pracowni projektowej Lurvig.

Wystawa otwiera organizowane przez fundację Pompka II Japoniki na Mokotowie - projekt współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Mokotów. Szczegóły: link

Wydarzenie będzie można zobaczyć online na stronie fundacji na Facebooku >> link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)