Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Niech żyją w mieście – zaproś zwierzęta do swojego ogrodu | seminarium przyrodnicze online

Niech żyją w mieście – zaproś zwierzęta do swojego ogrodu | seminarium przyrodnicze online
📅 Data: czwartek, 26 listopada 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Już po raz drugi serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium przyrodniczym Niech żyją w mieście. Tegoroczna edycja dotyczyć będzie zwierząt zamieszkujących parki i ogrody oraz ich potrzeb siedliskowych. Jesienny termin szczególnie sprzyja poruszaniu takich kwestii jak naturalne schronienia zwierząt. Jesień to także czas planowania prac w ogrodzie na kolejny sezon, warto uwzględnić w nich potrzeby ogrodowej fauny, w tym szczególnie gatunków będących „pomocnikami” ogrodników: pszczół i innych owadów zapylających, a także płazów czy ważek. Poznając lepiej gatunki zamieszkujące nasze ogrody, możemy podejmować działania sprzyjające ich osiedlaniu się: nasadzenia roślin miododajnych, pozostawianie suchych liści, gałęzi i martwego drewna – miejsc gdzie wiele gatunków może spędzić trudny zimowy czas.

👥 Dla kogo: seminarium kierujemy szczególnie do osób opiekujących się parkami i ogrodami, w tym właścicieli ogrodów prywatnych, jak również miejskich ogrodników oraz edukatorów przyrodniczych.
📅 Termin: 26 listopada 2020 r., rozpoczęcie godz. 17:30
💻 Miejsce: platforma MS Teams. Aby uczestniczyć w seminarium, wystarczy kliknąć w link i postępować zgodnie z informacjami zawartymi w zamieszczonej na końcu artykułu instrukcji >> link
🎟 Wstęp: wolny, rezerwacja nie jest wymagana.

Program spotkania:
👉 godz. 17:30: Otwarcie seminarium
👉 godz. 17:40–18:40: Woda i jej mieszkańcy
• Czy w moim ogrodzie mogą mieszkać płazy? | dr inż. Krzysztof Klimaszewski
• Ważki w ogrodzie | dr inż. Julia Dobrzańska
• Sesja pytań i odpowiedzi
👉 godz. 18:40–19:40: Owady zapylające i ich potrzeby
• Jak zaprosić zapylacze do ogrodów i na balkony? | mgr inż. Katarzyna Dytrych
• Harmonia kompozycji i równowaga przyrodnicza – czyli jak kształtować parkowe runo | mgr inż. arch. kraj. Jacek Kuśmierski
• Sesja pytań i odpowiedzi

ℹ Informacje o prelegentach:
👤 dr inż. Krzysztof Klimaszewski – przyrodnik, jego szczególną pasją są płazy i gady. Pracuje w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Wydziale Hodowli Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt. Jest opiekunem Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach, jak również nauczycielem biologii w szkole podstawowej.
👤 dr inż. Julia Dobrzańska – przyrodnik, pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Jej szczególną pasją są ważki, motyle i ptaki. Jest autorką licznych programów edukacyjnych, artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz dwóch przewodników rodzinnych po ogrodach wilanowskich i rezerwacie przyrody Morysin. Prowadzi muzealny blog przyrodniczy link.
👤 mgr inż. Katarzyna Dytrych – przyrodnik, założycielka i prezeska Fundacji „Za górami, za lasami”. Pasjonuje się kwiatami, ogrodnictwem, pszczołami oraz zależnościami w przyrodzie. Autorka publikacji przyrodniczych, artykułów, gier, edukatorka, twórczyni wielu programów edukacji ekologicznej. Na co dzień pomaga firmom i instytucjom mądrze działać na rzecz ochrony przyrody. Marzy, by pewnego dnia spotkać pingwiny.
👤 mgr inż. arch. kraj. Jacek Kuśmierski – specjalista ds. ogrodów historycznych w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, członek Polskiego Komitetu Międzynarodowej Rady Muzeów i Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu oraz współpracownik Europejskiego Szlaku Ogrodów Historycznych. Jego zainteresowania badawcze obejmują kulturową historię ogrodów, konserwację zabytkowych założeń zieleni oraz muzealnictwo ogrodowe.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧