Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Oprowadzania po Równorodności

Oprowadzania po Równorodności
📅 Data: czwartek, 03 grudnia 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na oprowadzania ONLINE po wystawie "Równorodność. Kolekcja Tomasza Armady", najnowszej odsłonie projektu Rzeczy Kultowe w formule webinarów z elementami warsztatowymi. Twórcy wystawy przyglądają się Polakom XXI wieku przez pryzmat stereotypów, które nas dzielą, określają, tworzą tożsamość. Wystawa przedstawia 13 typów ludowych – awatarów, posklejanych z medialnych wizerunków wytwarzanych przez tabloidy, ogólnopolskie dzienniki, media społecznościowe. Czy odnajdziecie wśród nich siebie?

📆 03.12., godz. 19.00 "Typy polskie. Etnograficzne przedstawianie innego" oprowadza Patryk Pawlaczyk

Transmisja na YouTube >> link

Zespoły postaci i ich atrybuty zaprojektowane przez Tomasza Armadę, które zostały opatrzone obszernymi komentarzami Agaty Pyzik nawiązują do XIX-wiecznej koncepcji typów ludowych, za pomocą których tworzono ludoznawcze wizerunki chłopów. Czym są owe typy ludowe? Jest to rodzaj etnograficznej reprezentacji (np. fotograficznej, bądź rysunkowej, która przedstawia osobę lub grupę osób ubranych w stroje ludowe, często z charakterystycznymi dla nich atrybutami. Podczas oprowadzania online, Patryk Pawlaczyk opowie o ekspozycji z punktu widzenia etnografa. Podejmie się zadania odkodowania etnograficznych wątków wystawy i prezentacji typów polskich. Podczas spotkania omówione zostanie nie tylko samo dzieło, ale także proces jego powstania, który prowadzący rozumie jako zwielokrotnioną gęstość wydarzającej się interakcji – „kultury w działaniu”.

Patryk Pawlaczyk: absolwent Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studiów Muzealniczych UJ. Zainteresowany kontekstami funkcjonowania ubiorów ludowych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę