Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Fotowspomnienia - wystawa plenerowa

Fotowspomnienia - wystawa plenerowa
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 12 grudnia 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 0:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 31 stycznia 2021

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Łazienki Królewskie, Agrykola 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Do 31 stycznia 2021 r. w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie przy ul. Agrykola prezentowana będzie wystawa zdjęć wykonanych w Łazienkach Królewskich w ubiegłych stuleciach. To fotografie ze społecznego archiwum, nadesłane przez publiczność w ramach projektu "Fotowspomnienia".

"Fotowspomnienia, czyli Wasze Łazienki Królewskie" to projekt, w którym muzeum zaprosiło swoją publiczność do współtworzenia społecznego archiwum fotograficznego Łazienek Królewskich. Ideą przedsięwzięcia było zachęcenie do odszukania w prywatnych, rodzinnych albumach zdjęć związanych tematycznie z Łazienkami Królewskimi i udostępnienia ich cyfrowych kopii muzeum. Dzięki zaangażowaniu publiczności udało się stworzyć archiwum fotograficzne Łazienek Królewskich, obejmujące zdjęcia z początku XX w., czasów międzywojnia i II wojny światowej, a także fotografie z okresu powojennego oraz od lat 50. do 90. Cezurą czasową był rok 1995.

Wystawę tworzy ponad 200 najciekawszych zdjęć oraz fragmentów wspomnień, nadesłanych przez uczestników projektu. Fotografie, z których najstarsza pochodzi z 1906 r., ukazują nie tylko piękno Łazienek Królewskich, lecz także ich znaczenie w rodzinnych historiach wielu pokoleń Polaków - mieszkańców Warszawy, turystów, emigrantów odwiedzających stolicę kraju przodków.

Na zdjęciach zobaczyć można m.in. dzieci zwiedzające odtworzony po wojennych zniszczeniach Pałac na Wyspie czy pierwsze Koncerty Chopinowskie, organizowane w Łazienkach przy zrekonstruowanym w 1958 r. pomniku słynnego kompozytora.

Są też fotografie osób, które pracowały niegdyś na terenie muzeum i miały tu służbowe mieszkania. Łazienki były dla nich domem, a dla ich dzieci - miejscem zabaw i dorastania.

Przyglądając się prezentowanym fotografiom, z łatwością dostrzeżemy, że goście Łazienek Królewskich od dziesięcioleci mają swoje ulubione miejsca i kadry, popularne wśród odwiedzających także dzisiaj.

Zdjęcia z projektu "Fotowspomnienia, czyli Wasze Łazienki Królewskie" oglądać można również w galerii online na stronie Muzeum Łazienki Królewskie: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧