Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Premiera Filmu Tanecznego EDGE

Premiera Filmu Tanecznego EDGE

reklama
📅 Data: czwartek, 21 stycznia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W styczniu mamy przyjemność zaprezentować efekt pracy z końcówki trudnego i bardzo problematycznego pod wieloma względami roku 2020.
„EDGE” to opowieść o relacji dwojga ludzi, balansującej „na krawędzi”. Pełna różnorodnych emocji historia jest osadzona w otoczeniu dotkniętym pandemią oraz protestami kobiet w Polsce.
Jest to krótkometrażowy film taneczny zrealizowany w różnych lokalizacjach Warszawy. Czas trwania filmu to 14 minut jednak będzie on dostępny na kanele Youtube Fundacji przez dwie godziny.

Transmisja na YouTube >> link
Zachęcamy do oglądania.

Twórcy filmu:
Koncepcja, scenariusz, reżyseria: Paulina Święcańska
Wsparcie reżyserskie: Jakub Półtorak
Choreografia: Thierry Verger
Kreacja postaci, taniec: Claire Saintard, Marek Klajda
Zdjęcia i montaż: Paweł Głogowski
Muzyka: Anna Jędrzejewska
Grafika: Jakub Zalewski
Charakteryzacja: Natalia Kordek
Produkcja: Mazowiecki Instytut Kultury
Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM

PAULINA ŚWIĘCAŃSKA - reżyseria
Choreografka, performerka, animatorka kultury. Posiada formalne wykształcenie zdobyte w Polsce jak również nieformalne zdobyte na wielu międzynarodowych festiwalach i coachingach w całej Europie a także w Izraelu, Brazylii, Indiach, Rosji, Turcji, Australii, Indonezji, USA, Japonii, Indonezji. Jako choreografka do tej pory stworzyła ponad20 choreografii autorskich m.in. ,,Motyle 2046”, ,,Doskonała para”, ,,Surogaci”, ‘ENEMY’, „Konstelacje”,„EXIT”, które były pokazywane na polskich i zagranicznych festiwalach.
Multidyscyplinarna artystka rozwijająca świadomość swoją i innych poprzez taniec, muzykę i malarstwo. Jako tancerka i choreografka głównie pracuje z technikami i metodami pracy z ciałem takimi jak kontakt improwizacja, ruch autentyczny, floor work, animal flow i pilates. W muzyce mimo klasycznego wykształcenia pracuje z improwizacją. W malarstwie z techniką VedicArt i pouring.
Do tej pory reżyserka trzech filmów tanecznych:
„EDGE” w 2019 roku, „Drzewo Życia” w 2016 roku i „Surogaci” w 2010 roku.
Obecnie współtworzy Fundację Artstyczną PERFORM link, poprzez którą realizuje projekty artystyczne, społeczne i edukacyjne pracując z artystami różnych kierunków i profesji.
CLAIRE SAINTARD - taniec
Uczyła się tańca klasycznego u J. Goube, S. Prince, F. Legrée, E. Martins. Następnie, krok po kroku odkrywała taniec współczesny, a M. Ohanessian dał jej podstawy do pracy scenicznej. Jej doświadczenia w grupach tanecznych, zarówno neoklasycznych i współczesnych, pozostawiły ją jednak z pewnym poczuciem niedosytu. Swoje portfolio techniczne i ruchowe Claire uzupełniła dzięki równoległej praktyce jogi oraz pracy z Thierrym Verger. Jej spotkanie ze stworzoną przez niego techniką Modal Underground dały pretekst do nowego, artystycznego spotkania ze sobą.
ANNA JĘDRZEJEWSKA - muzyka
Kompozytorka, reżyserka i autorka projektów multimedialnych, takich jak instalacja, czy multimedialne widowisko. Jędrzejewska jest jedną z najbardziej synkretycznych polskich artystek, tworzy sztukę opartą na improwizacji i współczesnych zdobyczach sztuki europejskiej.
Od 2019 roku prezeska Stowarzyszenia Teatr Performer, z Robertem Jędrzejewskim tworzy duet improwizujących kompozytorów – Saluluekip. Zespół kreuje multimedialne projekty (Video Score1, Video Score 2 - w ramach stypendium Ministra Kultury, Rezonans energetyczny 1, Rezonans energetyczny - opera improwizowana) łączące video, elektronikę i improwizację. Jest autorką "Mindful Improvistation”, opartym na technikach medytacji ćwiczeniu muzyki intuicyjnej łączące muzykę i psychologię, które bada obszary percepcji, koncentracji, uspokojenia umysłu, zrozumienia, kreatywności, stymulowania intuicji i kontroli emocji.
NATALIA KORDEK - charakteryzacja
Dwudziestojednoletnia studentka szkoły charakteryzatorskiej INART. Przygodę ze sztuką rozpoczęła na wydziale malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych poszukując praktycznych zastosowań dla swoich artystycznych zainteresowań, co przerodziło się w pasję do przekształcania wizerunku za pomocą charakteryzatorskich środków wyrazu. Prywatnie miłośniczka pieszych wędrówek, powieści kryminalnych oraz kinematografii lat 90.
THIERRY VERGER - choreografia
Francuski tancerz, edukator, choreograf. Twórca stylu tańca współczesnego Modal Underground. W swojej pracy Thierry opiera się na stworzonej przez siebie, oryginalnej i eklektycznej technice tanecznej. Czerpie z doświadczeń mistrzów tańca z przeszłości i teraźniejszości, ze sztuk walki i tańca rytualnego. Modal Underground to pomost pomiędzy średniowieczną fantazją a współczesną rzeczywistością. Ten sposób tworzenia choreografii łączy przeciwieństwa: klasyczne linie i barokowe krzywe, zmysłowość i niekiełznanie.
Thierry współpracuje z wieloma znanymi szkołami i teatrami w Europie. W Polsce współpracował z teatrami tańca w Warszawie, Kielcach, Lublinie, Poznaniu, Krakowie i Szczecinie. Tworzył także choreografie do pierwszych edycji programu „You can dance”. Na stałe mieszka, tworzy i uczy w Paryżu.
MAREK KLAJDA– taniec
Jest performerem od dawna fascynującym się doświadczaniem ciała i umysłu oraz związkiem między nimi. Jest instruktorem sztuk walki i qigong, z ponad 30-letnią ciągłą praktyką. Taniec stał się naturalnym przedłużeniem tych oryginalnych poszukiwań. Marek uczył się tańca współczesnego u Kamy Giergoń, a obecnie współpracuje na stałe z zespołem Thierry’ego Verger, francuskiego choreografa i twórcy techniki Modal Underground.
PAWEŁ GŁOGOWSKI– video i montaż
Niezależny dokumentalista, reporter, realizator zdjęć. Rodowity Warszawiak z pasją etnograficzną.
Autor nagradzanych filmów dokumentalnych, takich jak "Puste Noce" czy "Muzyka Odnaleziona". Twórca reportaży m.in. z wojny w Donbasie, z kryzysu migracyjnego w Wenezueli.
JAKUB PÓŁTORAK – wsparcie reżyserskie
(niezależny reżyser,scenarzysta, producent)
Jakub Półtorak, rocznik 1981, urodzony w Rzeszowie. Absolwent
filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz reżyserii w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Od 1998 działa aktywnie w obszarze kina offowego (fabuły, teledyski, dokumenty), jako: reżyser, scenarzysta, producent, scenograf i aktor. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie w branży mediów. Jego filmy zdobywają nagrody i wyróżnienia na festiwalach kina niezależnego.
JAKUB ZALEWSKI– grafika
Dziewiętnastoletni student psychologii, praktykant w studio tatuażu. Wśród różnych moich zainteresowań sztuka i wyrażanie siebie zajmuje najważniejsze miejsce. Rysunek tradycyjny i cyfrowy, grafika, pisanie są moimi ulubionymi formami autoekspresji. Jestem członkiem młodzieżowego Teatru Rękawiczka. Interesuję się również paleontologią.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę