Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

FANTASTYCZNE ŚWIATY - wernisaż malarstwa Martina Pilipchuka z Ukrainy i koncert duetu gitar elektrycznych

FANTASTYCZNE ŚWIATY - wernisaż malarstwa Martina Pilipchuka z Ukrainy i koncert duetu gitar elektrycznych
📅 Data: sobota, 14 marca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, DOM KULTURY DOROŻKARNIA, ul. Siekierkowska 28 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Martin Pilipchuk urodził się w 1996 roku w Rosji, gdzie mieszkał do dziesiątego roku życia. Później jego rodzina przeprowadziła się na Krym. Tam Martin zgłębiał podstawowe techniki malarstwa i rysunku i cały czas malował. Jego ulubionym stylem w malarstwie od samego początku był realizm. Niestety, bogata twórczość młodego artysty pozostała na Krymie. W siedemnastym roku życia bowiem musiał wraz z rodziną wyjechać z okupowanego Krymu. Teraz mieszka w Polsce.

Zmiana w życiu artysty nie pozostała bez wpływu na jego twórczość malarską. Nie znał języka polskiego i z tego powodu miał utrudniony kontakt ze światem zewnętrznym, zupełnie mu obcym, nowym. Coraz częściej więc uciekał w swój świat wewnętrzny, schodził coraz głębiej w siebie.

Tym, którzy będą oglądać jego obrazy, artysta proponuje, aby także, bodaj na chwilę, zostawili za sobą swoją codzienność i udali się w podróż do innego świata, tego niezwykłego. W pracach Martina zobaczycie, jak się wydaje, znane widoki, ale jakże inaczej ukazane, zinterpretowane w nowy sposób. A niektóre z tych obrazów przeniosą was w przyjazny świat baśni.

Artystę zawsze fascynowała przyroda, dlatego to ona jest główną bohaterką jego malarstwa.

„Przyroda jest dla mnie czymś niewypowiedzianie cudownym, niesie ukojenie i bezbrzeżny spokój, którego coraz bardziej nam brakuje w tym rozpędzonym świecie. Marzy mi się, aby każdy człowiek choć przez sekundę mógł poczuć ten wielki spokój” – mówi artysta.

W koncercie usłyszymy duet gitar elektrycznych nosi nazwę „Koniu i Furman”, a tworzą go Andrzej Furmański i Mateusz Grunwald.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: koncert wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!