Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

SecOps Polska Online MeetUp #13

SecOps Polska Online MeetUp #13
📅 Data: środa, 27 stycznia 2021

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🔥 Zapraszamy na SecOps Polska Online MeetUp #13 🔥
📅 27.01.2021 o 17:00
💬 Sesja Q&A po każdej prelekcji
💻 Zapisy: link

Harmonogram:
👨‍🏫 17:00 Prelekcja #1: "Szukanie igły w stogu siana, czyli obrona przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni oparta na danych i metodykach ich modelowania" - Jędrzej Bieniasz
👨‍🏫 18:00 Prelekcja #2: "Cyberhigiena - dlaczego warto myć ręce nie tylko w czasie pandemii" - Filip Rejch

Transmisję oglądać możecie na:
➡️ YouTubie: link
➡️ fanpage SecOps: link

-----
"Szukanie igły w stogu siana, czyli obrona przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni oparta na danych i metodykach ich modelowania" - Jędrzej Bieniasz

Metodyki modelowania cyberzagrożeń tradycyjnie znajdują swoje zastosowanie w kampaniach red teamingowych, w analizie ryzyka czy w podejmowaniu decyzji o inwestycjach usprawniających rozwiązania cyberbezpieczeństwa. Jednak kluczem do odpierania incydentów bezpieczeństwa komputerowego jest przede wszystkim ich detekcja i pozyskiwanie wiedzy o sytuacji w czasie rzeczywistym. W jaki więc sposób blue team może wykorzystać metodyki modelowania cyberzagrożeń do odblokowania mocy drzemiącej w przetwarzanych przez niemalże każdy system dane na potrzeby budując w ten sposób widoczność niezbędną do cyberobrony? W trakcie prezentacji Jędrzej Bieniasz przybliży ten temat, a także opowie nam, jak powinniśmy sobie radzić z rozwiązaniami problemów z obszaru cyberobrony opartej na danych.

Jędrzej Bieniasz - z zamiłowania cyberbezpiecznik. Z tematem związany jest od 6 lat i w dalszym ciągu stale realizuje różne projekty z obszaru cyberbezpieczeństwa - począwszy od bezpieczeństwa teleinformatycznego, a kończąc na analizie danych w cyberbezpieczeństwie. Najbardziej lubi projektować i budować, a przede wszystkim rozwiązywać trudne problemy. Jest badaczem i wykładowcą cyberbezpieczeństwa w Instytucie Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej.

-----
"Cyberhigiena - dlaczego warto myć ręce nie tylko w czasie pandemii" - Filip Rejch

Cybersecurity jest drogie i skomplikowane. To fakt, ale wyrafinowane techniki ochrony nie pomogą Ci, jeśli nie zajmiesz się rzeczami podstawowymi i nie zachowasz podstawowego poziomu higieny. I właśnie o rzeczach podstawowych, o których często zapominamy, opowie Filip Rejch w trakcie drugiej prelekcji.

Filip Rejch - na co dzień spotkać go możecie w ISSA Polska. Bezpiecznik i ITPro z ponad 15-letnim doświadczeniem w branży. Zaczynał od budowania i dostarczania usług Security Operations Center oraz architektury bezpieczeństwa w telekomach. Obecnie kieruje działem architektury bezpieczeństwa w firmie z branży mediów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę