
Data: środa,
27 stycznia 2021

Godzina rozpoczęcia: 16:00

Miejsce:
💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład organizowany przez Fundację Nenckiego.
Prof. dr hab. Maria Anna Ciemerych-Litwinienko (Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego) przedstawi wykład pt. „Komórki macierzyste w nauce i medycynie”
Wykład odbędzie się w środę 27 stycznia o godzinie 16 i będzie miał formę transmisji na żywo na platformie zoom.
Transmisja na ZOOM >>
link
Komórki macierzyste obecne są w tkankach budujących nasze organizmy. Można je z nich izolować, badać w laboratorium i opracowywać metody ich wykorzystanie w medycynie. Z tego ostatniego powodu budzą one wielkie, często zbyt wygórowane, nadzieje i często ogromne emocje. Podczas wykładu omówione zostaną rodzaje komórek macierzystych, które obecnie znamy i badamy. Przedstawiona zostanie historia i możliwości wykorzystania tych, z których można uzyskać każdą tkankę - komórek pluripotencjalnych. Ich zdolności są wyjątkowe i to one budzą największe nadzieje na opracowanie skutecznych terapii komórkowych.
Prof. Maria Anna Ciemerych-Litwinienko pracuje na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Kieruje Zakładem Cytologii, którego pracownicy badają różnego rodzaju komórki macierzyste i starają się odpowiedzieć na pytanie jak można je wykorzystać do poprawy regeneracji uszkodzonych mięśni szkieletowych.
Serdecznie zapraszamy!
[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]