Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Dorota Roqueplo | Sukienka na zmianę

Dorota Roqueplo | Sukienka na zmianę

reklama
📅 Data: środa, 03 lutego 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na spotkanie z jedną z najważniejszych współczesnych kostiumografek pracujących na co dzień w Polsce. Gościnią Jagody Murczyńskiej będzie tym razem Dorota Roqueplo, która podczas spotkania na żywo opowie o swojej pracy twórczej, m.in. przy filmie „Hiszpanka” Łukasza Barczyka.

Film dostępny będzie na stronie ninateka.pl, a rozmowa live na profilu FINA Wałbrzyska 3/5.

📄 Program:

🔵 godz. 19:00 | Live na profilu FINA Wałbrzyska 3/5 >> link
Spotkanie z Dorotą Roqueplo poprowadzi Jagoda Murczyńska.

🔵 godz. 20:00 | ninateka.pl >> link
🎥 Hiszpanka, reż. Łukasz Barczyk, 2015, 120 minut
Jest rok 1918. Upadają dynastie, trwa pandemia grypy, a na wschodzie Europy płonie łuna rewolucji. Popularnością cieszy się spirytualizm, który pozwalał uciec od wojennej zawieruchy. W takich okolicznościach wybucha powstanie wielkopolskie. Postaci zafascynowane nadprzyrodzonymi siłami i mistycyzmem spotykają się tu z przedsiębiorcami, wojskowymi oraz strategami planującymi walkę o niepodległość. Hiszpanka to produkcja zrealizowana z ogromnym rozmachem. Sceny filmu toczą się na ulicach Londynu, Berlina, Poznania i Warszawy, na morzu i w powietrzu, w pociągach, samolotach, automobilach, sterowcach i na okręcie wojennym.
Film został wyróżniony podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz w trakcie gali Orłów 2016. Nagrodę za scenografię odebrała Jagna Janicka, natomiast duet Dorota Roqueplo i Andrzej Szejnach doceniono za kostiumy.

ℹ Film dostępny bezpłatnie na stronie ninateka.pl.
Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu ✂👗Sukienka na zmianę 👗✂ to spotkania wokół sztuki filmowej kostiumografii, podczas których porozmawiamy o tym, jak ubrania odbijały w polskim kinie relacje między klasami społecznymi, przedstawiały ambicje całych pokoleń, definiowały luksus, ośmieszały nuworyszowskie wyskoki i kreśliły horyzonty wyrafinowania. Szczególną uwagę poświęcimy bohaterkom, które zakasywały rękawy, by pracować na lepsze jutro, a barwną osobowością (i ubiorem) dokonywały estetycznych i obyczajowych rewolucji. O swojej pracy opowiedzą nam wybitne polskie kostiumografki, których wszechstronne umiejętności pozwalają kreować na ekranie pełne charakteru postaci i zapadające w pamięć kadry.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę