Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Olga Boznańska (1865-1940) / Program towarzyszący wystawie

Olga Boznańska (1865-1940) / Program towarzyszący wystawie
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 26 lutego 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: sobota, 02 maja 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Narodowe w Warszawie (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Ona była malarką stuprocentową – to zdanie Józefa Czapskiego o Oldze Boznańskiej jest mottem programu wydarzeń towarzyszących wystawie artystki w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Podczas wykładów, spotkań i niedziel ze sztuką, zaprezentujemy twórczość Boznańskiej w różnych kontekstach, pokażemy inspiracje i zaakcentujemy indywidualne cechy stylu. Zmierzymy się z mitami, które narosły wokół życia madmoiselle de Boznańska, poznamy jej rodzinę oraz miejsca, w których tworzyła.
Dla szerokiej grupy odbiorców „od młodzieży po seniorów“ kierujemy program wykładów czwartkowych, pokazów filmowych, spotkań na wystawie i w Galerii Sztuki XIX Wieku, a także zajęć z podstaw nauki rysunku. Grupy zorganizowane zapraszamy na zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (oprowadzamy w j. angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim oraz rosyjskim).
Dla dzieci z opiekunami przygotowaliśmy warsztaty inspirowane twórczością malarki. Grupy z przedszkoli i szkół zapraszamy na lekcje muzealne, połączone z ćwiczeniami plastycznymi.
Dla młodzieży mamy propozycję udziału w II Ogólnopolskiegim Konkursie Wiedzy z Historii Sztuki Malować, by żyć.Olga Boznańska poświęconym życiu i twórczości artystki oraz w konkursie Literackie portrety.
Wiele spotkań i wykładów będzie tłumaczonych na język migowy (PJM), osoby z dysfunkcją wzroku zapraszamy na specjalne warsztatyz wykorzystaniem rekwizytów dotykowych, audiodeskrypcji, tyflografik oraz elementów muzycznych.
Podczas warsztatów dla nauczycieli przeprowadzimy analizy formalne dzieł artystki, przyjrzymy się jej artystycznym inspiracjom oraz kierunkom rozwoju sztuki polskiej i europejskiej końca XIX wieku.
Na wystawie dostępne są bezpłatne druki do interaktywnego zwiedzania, dla dzieci i dorosłych.

Szczegółowy program towarzyszący wystawie dostępny po kliknięciu w link do wydarzenia [poniżej]. Większość wydarzeń bezpłatna (uwaga: nie wszystkie).

Obraz: Olga Boznańska - "Dziewczyna z tulipanami"

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!